Sakız parasına palamut -Karadeniz'de bereketli geçen sezon nedeniyle palamut fiyatları 50…

  • Yazı boyutu
Sakız parasına palamut
  -Karadeniz'de bereketli geçen sezon 
  nedeniyle palamut fiyatları 50…

Sakız parasına palamut -Karadeniz'de bereketli geçen sezon nedeniyle palamut fiyatları 50 kuruşa kadar düştü -Balık toptancısı Akdemir: -"Palamutta bu yıl yaşanan bolluk daha önce Karadeniz'de görülmemiş bir durum. Bolluk nedeniyle balıkçının da balık sevenlerin de yüzleri güldü, herkes palamuda doydu"

Karadeniz'de bereketli geçen sezonda palamut fiyatları 50 kuruşa kadar düştü.
     Kastamonu'nun Abana ilçesinde bu yıl balıkçılar, sezon genelinde denizden bol miktarda palamutla döndü.
     Abanalı balıkçılar, eylül ayında başlayan palamut sezonunun sonuna gelirken hala bol ve bereketli av yapmanın mutluluğunu yaşıyor.
    
     -Balıkçılar memnun-
    
     Balık toptancısı Muhittin Akdemir, AA muhabirine, palamut sezonunun tüm balıkçıların yüzünü güldürdüğünü söyledi.
     Akdemir, "Palamutta bu yıl yaşanan bolluk daha önce Karadeniz'de görülmemiş bir durum. Bolluk nedeniyle balıkçının da balık severlerinde yüzleri güldü. Herkes palamuda doydu" diye konuştu.
    
     -50 kuruşa palamut-
    
     Palamuttaki bolluğun sürmesi nedeniyle fiyatların zaman zaman 50 kuruşa kadar düştüğünü dile getiren Akdemir, sakız parasına palamut satıldığını dile getirdi.
     Akdemir, "Avlanmanın yoğun olduğu günlerde bir palamudun fiyatı 1 liraya, 50 kuruşa kadar düştü. Yani bir ciklet parasına veya bir bardak çay parasına palamut alınabildi" diye konuştu.
     Akdemir, balıkçılardan topladıkları palamutları Ankara, İstanbul ve diğer illerdeki balık hallerine ulaştırdıklarına dikkati çekti.
     Çinekop, lüfer ve palamut gibi balıkların hamsiyle beslendiğini hatırlatan Akdemir, "Palamudun bol ve iri olması iyi beslendiğini gösteriyor. Hal böyle olunca bu sezon hamsiden umudumuz yok" diye konuştu
    
    
    

Bu haberi 335 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir