Sakarya Vergi Dairesi Başkanı Alp: "Sakarya en çok vergi tahakkuk edilen iller arasında…

  • Yazı boyutu
Sakarya Vergi Dairesi Başkanı Alp:
  "Sakarya en çok vergi tahakkuk edilen iller arasında…

Sakarya Vergi Dairesi Başkanı Alp: "Sakarya en çok vergi tahakkuk edilen iller arasında 18'inci, tahakkuk edilen vergilerin tahsilatında ise 20'nci sırada yer alıyor" -"Vatandaşlarımızda depremden sonra vergi ödeme alışkanlığı maalesef gerilemiş"

Sakarya Vergi Dairesi Başkanı Recep Alp, Sakarya'nın en çok vergi tahakkuk edilen iller arasında 18'inci, tahakkuk edilen vergilerin tahsilatında ise 20'nci sırada yer aldığını söyledi.
     Alp, Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul'u ziyaret etti.
     Alp, burada yaptığı konuşmada, Sakarya'da vergi ödeme bilincinin tam olarak oturmadığının ve tahsilatta yaşanan sıkıntının en büyük nedeninin personel yetersizliği olduğunu ifade etti.
     Vergi Haftası'nın amacının, vatandaşlarımızın vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlıklarını arttırmak olduğunu dile getiren Alp, şöyle konuştu:
     "Sakarya en çok vergi tahakkuk edilen iller arasında 18'inci sırada yer alırken, tahakkuk edilen vergilerin tahsilatında ise 20'nci sırada yer alıyor. Vatandaşlarımızda depremden sonra vergi ödeme alışkanlığı maalesef gerilemiş. Af beklentisi içerisine giren vatandaşımız, vergisini ödemiyor. Bizde yeterli personele sahip olmadığımız için hızla icra yoluna gidemiyoruz. En büyük sıkıntı bu."
     SATSO Başkanı Kösemusul da isteklerinin hem tahakkuk hem de tahsilatta Sakarya'nın üst seviyelere çıkması olduğunu kaydetti.
     Önümüzdeki yıllarda Sakarya'nın ticari hacminin büyüyeceğine dikkati çeken Kösemusul, sıkıntıları aşma noktasında üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını bildirdi.
    
    
     Yayıncı. Atakan Çelik

Bu haberi 243 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir