"Sakarya Otomotiv Sektörü Bölgesel İnovasyon Stratejileri Raporu" -SATSO'nun düzenlediği…

  • Yazı boyutu
"Sakarya Otomotiv Sektörü Bölgesel İnovasyon Stratejileri Raporu" 
  -SATSO'nun düzenlediği…

"Sakarya Otomotiv Sektörü Bölgesel İnovasyon Stratejileri Raporu" -SATSO'nun düzenlediği çalıştayların ardından hazırlanan raporda, kentin yerli otomobil üretimine yönelik altyapı özellikleri ele alındı -SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Kösemusul: -"Hazırlanan rapor, şehrimizin ve bölgemizin dinamiklerini harekete geçirmek açısından kritik öneme sahiptir"

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nca (SATSO) düzenlenen çalıştayların ardından hazırlanan "Sakarya Otomotiv Sektörü Bölgesel İnovasyon Stratejileri Raporu"nda kentin yerli otomobil üretimine yönelik altyapı özellikleri ele alındı.
     SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, yaptığı yazılı açıklamada, "Otomotiv Şehri Sakarya" çalıştaylarının ardından hazırladıkları raporu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun 23 Kasım Cuma günü katılacağı törenle açıklayacaklarını bildirdi.
     Kösemusul, raporda entelektüel açıdan bölgenin altyapısını, mevcut durumunu ve çalışma için yol haritasını çizdiklerini vurgulayarak, "Bölgemizdeki otomotiv ana ve yan sanayi, kamu, kurum ve kuruluş temsilcileri ve tüm ilgili sektörlerin iştirakiyle çalıştay, başarıyla tamamlanmıştır. Çalıştayın hedefi, makro düzeyde Sakarya'yı geliştirecek büyük bir ideal olarak görülmelidir" ifadelerini kullandı.
    
     -Sakarya, otomotiv sektörüne ev sahipliği yapacak-
    
     Sakarya'nın otomotiv konusunda tecrübeli bir bölge olduğuna işaret eden Kösemusul, bölgenin kentsel, akademik, iş gücü kalitesi ve ticaret kültürü açısından bütünüyle otomotiv sektörüne ev sahipliği yapabilecek şekilde dönüştürülmesini hedeflediklerini belirtti.
     Bölge ekonomisine ve orta vadede Türkiye'nin geleceğine olumlu katkı sağlayacağına inandıkları raporun, hedeflerinin yol haritasını oluşturacağını kaydeden Kösemusul, açıklamasını şöyle tamamladı:
     "Hazırlanan rapor, şehrimizin ve bölgemizin dinamiklerini harekete geçirmek, yol haritasını ortak bir stratejik plana dönüştürmek açısından kritik öneme sahiptir. Yaklaşık bir yıldır yürütmüş olduğumuz bu projede birçok kişi, kurum ve kuruluşun çok değerli katkıları sonucu ortaya çıkan raporun, ilimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz."
    
    
    

Bu haberi 173 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir