Sakarya ekonomisi, yeni yıldan umutlu -SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Kösemusul: "2013 için…

  • Yazı boyutu
Sakarya ekonomisi, yeni yıldan umutlu
  -SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Kösemusul:
  "2013 için…

Sakarya ekonomisi, yeni yıldan umutlu -SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Kösemusul: "2013 için beklentilerimiz en çok ihracat yapan ilk 10 il içine girebilmek"

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, 2013'te en çok ihracat yapan ilk 10 il arasına girmeyi hedeflediklerini söyledi.
     Kösemusul, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün açıklanan Aralık ayı ihracat rakamlarına göre Sakarya'nın en çok ihracat yapan 13'üncü il olduğunu anlattı.
     Kasım ayına göre ihracat rakamının yüzde 18 arttığını vurgulayan Kösemusul, 2023 için belirlenen 500 milyar dolar hedefi benimsediklerini, bunun için de yoğun şekilde çalıştıklarını dile getirdi.
     Kösemusul, Sakarya'da ihracatın artırılmasına yönelik projeler ürettiklerine işaret ederek, "2012'de ihracat yapan önemli firmalarımızdan Toyota, bu yıl içinde son aylarda üretime ara verdiği için ihracat rakamlarımız etkilendi. Ama son 2 aya baktığınızda Kasım ayına göre yaklaşık yüzde 18'lik bir artış söz konusu. 2013 için beklentilerimiz en çok ihracat yapan ilk 10 il içine girebilmek" dedi.
     Otomotiv konusunda önemli çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Kösemusul, şunları söyledi:
     "Otomotivle ilgili yaptığımız çalışmalar var. Yeni firmaların da devreye girmesi ve Toyota'nın kapasite artırmasıyla ihracat rakamlarımızda önemli artışlar olacak. Bu bizi çok heyecanlandırıyor ama inanıyorum ki 2023'e geldiğimizde en çok ihracat yapan 5 il arasına gireceğiz. Hedefimiz de bu, en çok ihracat yapan 5 ilden biri olacağız."
    
    
    

Bu haberi 164 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir