Sakarya'da üretilmesi planlanan "Corolla" modeli -Toyota Türkiye Üst Yöneticisi Özer:…

  • Yazı boyutu
Sakarya'da üretilmesi planlanan "Corolla" modeli
  -Toyota Türkiye Üst Yöneticisi Özer:…

Sakarya'da üretilmesi planlanan "Corolla" modeli -Toyota Türkiye Üst Yöneticisi Özer: -"Çalışanlarımızın, yan sanayimizin, tüm iş ortaklarımızın özverili çalışmalarına duyulan güvenin bir sonucu olarak yeniden Corolla üretimine başlayacağız"

Toyota Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Orhan Özer, çalışanlarının, yan sanayinin ve iş ortaklarının özverili çalışmalarına duyulan güvenin sonucu olarak yeniden Corolla üretimine başlayacaklarını bildirdi.
     Özer, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'de yeniden Corolla üretecek olmalarından dolayı heyecan duyduğunu ifade etti.
     Üretimin yeniden Türkiye'ye verilmesinde kaliteli üretim yapmalarının önemli olduğuna dikkati çeken Özer, şunları kaydetti:
     "Corolla üretimine yeniden başlanması yönünde alınan kararda kaliteli üretim yapmamız büyük rol oynadı. Çalışanlarımızın, yan sanayimizin, tüm iş ortaklarımızın özverili çalışmalarına duyulan güvenin bir sonucu olarak yeniden Corolla üretimine başlayacağız. Türkiye ekonomisine ve topluma katkılarımız artarak devam edecektir. Corolla sedan üretimi için Adapazarı fabrikasında istihdam edilmek üzere mevcut iş gücüne ilave olarak, 700-800 kişilik yeni eleman alımı gerçekleştirilecek."
    
     -Yeni Corolla-
    
     Corolla'nın 11'nci jenerasyonu, 150 milyon avroluk yatırımla 2013 yılının ikinci yarısından itibaren Toyota'nın Sakarya'daki fabrikasında üretilecek. Toyota Corolla, 1994-2006 yılları arasında da Sakarya fabrikasında üretilmişti.
     Sakarya Fabrikası'nda halen Auris ve Verso modellerinin üretimi gerçekleştiriliyor.
    
    
    

Bu haberi 179 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir