Sakarya'da Otomotiv İhtisas OSB kurulacak -SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Kösemusul: -"Geleceğin…

  • Yazı boyutu
Sakarya'da Otomotiv İhtisas OSB kurulacak
  -SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Kösemusul:
  -"Geleceğin…

Sakarya'da Otomotiv İhtisas OSB kurulacak -SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Kösemusul: -"Geleceğin otomotiv şehri olacağına inandığımız Sakaryamızda olmazsa olmaz Otomotiv İhtisas OSB'si için gerekli çalışmaların startını veriyoruz"

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, geleceğin otomotiv şehri olacağına inandıkları Sakarya'da Otomotiv İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurulması için çalışmalara başladıklarını bildirdi.
     Kösemusul, yaptığı yazılı açıklamada, Sakarya'nın geleceğin otomotiv şehri olacağını belirterek, Türkiye'de otomotiv sektörünün ilk üç büyük sektör arasında yer aldığını kaydetti.
     Kösemusul, ileri teknolojinin Türkiye'ye transfer edilmesi ile Türk otomotiv sanayisinin üretim kalitesinin arttığını ancak tasarımı yapılan ve üretilen prototip araçların test edilmek üzere gelişmiş ülkelere gönderildiğini ifade ederek, Otomotiv İhtisas OSB'nin yanı sıra Otomotiv Test Merkezi'nin de Sakarya'da kurulması için yoğun kulis çalışması yaptıklarını vurguladı.
    
     -"Hem Otomotiv Test Merkezi, hem de yerli oto için her türlü altyapımız hazır"-
    
     Pamukova ilçesinin test merkezi için uygun olduğuna dikkati çeken Kösemusul, şunları bildirdi:
     "İstanbul, Bursa ve Kocaeli gibi sanayinin kalbinin attığı şehirler yeni yatırımlar için cazibesini yitirdi. Sakarya, İstanbul-Ankara arasında kalmış, yapımına başlanan limanı, liman ile bağlantılı demiryolu ağı ile her türlü ulaşımın rahatça yapılabileceği bir şehir. Bu özellikleri ile yatırımcılar için cazibe merkezi. Kuracağımız Otomotiv OSB'si ile Türkiye'nin gündeminde olan yerli otomobili üretecek yiğitleri de şehrimize davet ediyoruz. Hem Otomotiv Test Merkezi, hem de yerli oto için her türlü altyapımız hazır.
     Geleceğin otomotiv şehri olacağına inandığımız Sakaryamızda olmazsa olmaz Otomotiv İhtisas OSB'si için gerekli çalışmaların startını veriyoruz. Allah, bizlere duasını alabileceğimiz hizmetleri yapmayı nasip etsin."
     Kösemusul, OSB'lere büyük önem verdiklerine işaret ederek, Kaynarca ilçesinde Mobilya İhtisas OSB, Geyve ilçesinde Gıda İhtisas OSB ve Karasu ilçesinde limanla hayata geçecek olan Lojistik OSB'nin altyapısının tamamlandığını kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 429 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir