sahibinden.com, yurtdışındaki Türk çalışanları ülkelerine çağırdı -sahibinden.com, internet…

  • Yazı boyutu
sahibinden.com, yurtdışındaki Türk çalışanları ülkelerine çağırdı
     -sahibinden.com, internet…

sahibinden.com, yurtdışındaki Türk çalışanları ülkelerine çağırdı -sahibinden.com, internet dünyasının merkezi Palo Alto'da düzenlediği etkinlikle Silikon Vadisi'ndeki Türk çalışanlarla buluştu -sahibinden.com Üst Yöneticisi (CEO) Burak Ertaş: -"Tersine beyin göçü ile hem sektörün hem de Türkiye ekonomisinin daha da gelişip büyüyeceğine inanıyorum"

e-ticaret platformu sahibinden.com Üst Yöneticisi (CEO) Burak Ertaş, Tersine beyin göçü ile hem sektörün hem de Türkiye ekonomisinin daha da gelişip büyüyeceğine inanıyorum" dedi.
     Yapılan açıklamaya göre, e-ticaret platformu sahibinden.com, internet dünyasının merkezi Palo Alto'da bir etkinlik düzenleyerek, Silikon Vadisi'ndeki Türk çalışanlarla buluştu.
     Tersine beyin göçünü başlatarak yurtdışındaki başarılı Türkleri ülkeye geri kazandırma hedefiyle düzenlenen toplantıya Silikon Vadisi'nde çalışan çok sayıda profesyonel katıldı.
     sahibinden.com CEO'su Burak Ertaş, bilişim sektörünün kalbi olan Silikon Vadisi'nde çalışan dostlarımızla hem tanışıp sohbet ettikleri hem de sahibinden.com ve ekibinin vizyon ile hedeflerini anlattıkları bir buluşma gerçekleştirdiklerini belirtti.
     Türkiye internet alanında hızlı bir gelişim kaydettiğini ve her geçen gün potansiyelini artırdığına dikkati çeken Ertaş, "Hızla gelişen sektörümüzde başarının yolu yetenekli ve işini tutkuyla yapan bir ekip olabilmekten geçiyor. Dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri ile yarışacak nitelikte tasarladığımız ofisimizde, bugün 265 kişilik profesyonel bir ekiple çalışıyoruz. Teknik donanımımız ve çalışma anlayışımızla Türk profesyonellerine, kazandıkları tecrübeleri artık Türkiye'de değerlendirmeleri için yeterli imkanlara sahip olduğumuzu anlattık ve onları ülkelerine davet ettik. Tersine beyin göçü ile hem sektörün hem de Türkiye ekonomisinin daha da gelişip büyüyeceğine inanıyorum" ifadelerini kullandı.
    
     -TÜBİTAK da tersine beyin göçü için hazırlık başlattı-
    
     TÜBİTAK, yurtdışına giden 1.335 bilim insanından oluşan bir veri tabanı oluşturdu. Bu çalışma ile dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşayan ve büyük şirketlerde görev yapan Türklerle bir ağ kurularak, bilim insanlarının hem Türkiye'deki bilimsel çalışmalara destek olmaları hem de kendi aralarında iletişim sağlamaları hedefleniyor. Veri tabanı araştırmasına göre yurtdışındaki Türkler en çok mühendislik ve teknoloji sektörlerinde çalışıyor.
    
    
    

Bu haberi 188 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir