sahibinden.com'da en çok siyah, dokunmatik ve Android telefonlar ilgi gördü

  • Yazı boyutu
sahibinden.com'da en çok siyah, dokunmatik ve Android telefonlar ilgi gördü

sahibinden.com'da en çok siyah, dokunmatik ve Android telefonlar ilgi gördü

sahibinden.com'un verilerine göre, 2013 yılının ilk çeyreği sona ererken en çok siyah, dokunmatik ve Android işletim sistemli telefonlar tercih edildi.
     Yapılan açıklamaya göre, sahibinden.com 2013 yılı ilk aylarına ilişkin cep telefonu ilan ve ortalama satış rakamlarına ilişkin verilerini açıkladı.
     Bu dönemde sahibinden.com'da en fazla ilan verilen cep telefonu markası Samsung olurken, onu sırasıyla Apple, Nokia ve Blackberry izledi.
     sahibinden.com'un, 2010 - 2013 yılları arasında ilk üç ayın değerlendirildiği verilerine göre, 2013 yılına kadar en fazla ilan verilen cep telefonu markası Nokia olurken, 2013'te liderlik yaklaşık 33 bin ilanla Samsung'un oldu. Bu yılın ilk üç ayında Nokia marka cep telefonu ilan sayısı ise yaklaşık 19 bin olarak belirlendi.
     Son 3 yılın ilk çeyrek ortalama fiyat ve ilan değerlerine bakıldığında, Apple marka cep telefonu ilan sayısı ortalama yüzde 477 arttı. Nokia marka cep telefonlarında ise yüzde 11 azalma görüldü. 2010 - 2013 yılları ilk üç ay ortalama fiyatlarda da Samsung cep telefonlarında yaklaşık yüzde 87 oranında artış yaşandı. Apple cep telefonları fiyatları ortalama yüzde 28 yükselirken, Nokia marka cep telefonlarında ortalama yüzde 31'lik azalma oldu.
    
    
    

Bu haberi 364 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir