Şahdeniz 2 Konsorsiyumu'nun Nabucco Batı'yı seçmesi -Nabucco Gas Pipeline International GmbH Genel…

  • Yazı boyutu
Şahdeniz 2 Konsorsiyumu'nun Nabucco Batı'yı seçmesi
  -Nabucco Gas Pipeline International GmbH Genel…

Şahdeniz 2 Konsorsiyumu'nun Nabucco Batı'yı seçmesi -Nabucco Gas Pipeline International GmbH Genel Müdürü Reinhard Mitschek: "Bu karar, Nabucco Projesi için önemli bir dönüm noktası ve nihai yatırım kararı için önemli bir adımdır"

Nabucco Gas Pipeline International GmbH Genel Müdürü Reinhard Mitschek, Şahdeniz 2 Konsorsiyumu'nun Nabucco Batı projesini seçmesi kararının, Nabucco Projesi için önemli bir dönüm noktası ve nihai yatırım kararı için önemli bir adım olduğunu bildirdi.
     Konuya ilişkin açıklamada, Şahdeniz 2 konsorsiyumunun bugün yaptığı açıklamayla merkezi Avrupa'ya doğalgaz aktarımı için Nabucco Batı projesini seçtiğini duyurduğu hatırlatıldı.
     Altı hissedarın da desteklediği Nabucco Batı Teklifinin, 16 Mayıs 2012'de Nabucco Gas Pipeline International GmbH tarafından konsorsiyuma sunulduğu belirtildi.
     Reinhard Mitschek, yaptığı açıklamada, "Bu karar, Nabucco Projesi için önemli bir dönüm noktası ve nihai yatırım kararı için önemli bir adımdır. Nabucco, doğalgaz kullanıcılarına seçme özgürlüğü tanımaktadır ve Avrupa'daki arz güvenliğine kayda değer bir katkı sağlayacaktır. doğalgaz üreticileriyle kuracağımız başarılı işbirliğini sabırsızlıkla bekliyoruz" değerlendirmesinde bulundu.
     Bu arada verilen bilgilere göre, 1.300 kilometre uzunluğundaki 48'lik boru hattı, Türkiye-Bulgaristan sınırı yakınlarından başlayarak, geçiş ülkelerindeki istasyonlar aracılığıyla Bulgaristan, Romanya ve Macaristan üzerinden Avusturya'ya doğalgaz taşıyacak.
     Ölçeklenebilir ve çok kaynaklı bir doğalgaz aktarımı altyapısı sağlayacak olan Nabucco Batı, orijinal Nabucco konseptiyle aynı prensiplere sahip olacak. Hattın kapasitesi, talebe göre 10 milyar metreküp ile 23 milyar metreküp arasında ayarlanabilecek.
    
    
    

Bu haberi 142 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir