Sağlık sektörü Almanya'daki MEDICA fuarına hazırlanıyor -Düsseldorf'taki sağlık fuarında…

  • Yazı boyutu
Sağlık sektörü Almanya'daki MEDICA fuarına hazırlanıyor 
  -Düsseldorf'taki sağlık fuarında…

Sağlık sektörü Almanya'daki MEDICA fuarına hazırlanıyor -Düsseldorf'taki sağlık fuarında Türkiye'yi 104 Türk firması temsil edecek

Almanya'nın Düsseldorf kentinde yapılacak MEDICA Uluslararası Medikal Ürünler ve Teknolojileri Fuarı'na bu yıl Türkiye'den 104 firma katılacak.
     Yapılan açıklamaya göre, Düsseldorf'ta 14 - 17 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek MEDICA Uluslararası Medikal Ürünler ve Teknolojileri Fuarı, bu yıl 44'üncü kez düzenleniyor.
     Sağlık sektörünün bu buluşmasına, Türkiye'den 32'si milli katılımla olmak üzere toplam 104 firma gidecek. Ürün ve sistemlerdeki yenilikler kadar son yıllarda ihracatta da önemli bir ivme yakalayan sağlık sektörü, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği'nin (İKMİB) dördüncü milli katılım organizasyonuyla fuarda yer alacak.
     Türk sağlık sektörünün önde gelen firmalarının katılacağı fuarda, medikal teknoloji, laboratuvar ekipmanları, fizyoterapi/ortopedi teknolojileri, ameliyathaneler ve hastaneler için tüketim malları, yapı teknolojileri, medikal hizmetler ve yayınlar gibi pek çok farklı ürün grubu sergilenecek.
     Sektör profesyonellerini bir araya getiren MEDICA'da tıbbi konulardaki en son yenilikler sergileniyor. Fuar, dünyanın her yerinden gelen tıbbi ürünleri ve tıp sanayi eğilimlerini görme imkanı yaratıyor. Geçtiğimiz yıl 62 ülkeden 4 bin 571 firmanın katıldığı fuarı, 137 bin profesyonel ziyaret etmişti.
     İKMİB Başkanı Murat Akyüz de, konuya ilişkin değerlendirmesinde, sağlık ve tıp sektörünün son yıllarda hızlı bir gelişim içinde olduğunu vurgulayarak, ihracatı artıracak tüm çalışmaları desteklediklerini belirtti.
     Milli katılım organizasyonuna gösterilen ilginin her yıl biraz daha artmasının önemli bir gösterge olduğunu ifade eden Akyüz, Türkiye'nin bu alanda taşıdığı potansiyele de dikkati çekti.
    
    
    

Bu haberi 157 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir