"Sağlık Poliçe Primi Koruma Teminatı"

  • Yazı boyutu
"Sağlık Poliçe Primi Koruma Teminatı"

Yapı Kredi Sigorta'dan "Sağlık Poliçe Primi Koruma Teminatı"

İşsiz kalma veya geçici iş göremezlik durumunda sağlık sigortalılarının poliçe prim taksitleri, "Sağlık Poliçe Primi Koruma Teminatı" ile Yapı Kredi Sigorta güvencesinde ödenecek.
     Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, Yapı Kredi Sigorta, "Sağlık Poliçe Primi Koruma Teminatı'yla "sigorta ettiren"in işsiz kalması veya geçici iş göremezlik durumlarında sağlık poliçesi primlerini güvence altına alacak.
     Can Sağlığı Sigortası poliçelerine ek bir maliyet yaratılmadan dahil edilen Sağlık Poliçe Primi Koruma Teminatı ile sigorta ettiren kişilerin işsiz kalması veya geçici iş göremezliği durumunda kalan poliçe prim taksitleri Yapı Kredi Sigorta tarafından karşılanacak. Yeni ek teminatın 1 Temmuz 2012'den sonra düzenlenen tüm poliçelere dahil edilmesine başlandı.
     Teminattan yararlanabilmek için sigorta ettirenin tüzel bir kişi olmaması, hastalık veya kaza sonucu aralıksız 30 günden uzun süreli geçici iş göremezliliğinin oluşması ya da işverenin mevzuata göre haklı oldukları dışında bir sebeple işten çıkarılması ve işsizliğin en az 30 gün devam etmesi şartı aranıyor. Söz konusu riskler gerçekleştiğinde, riskin gerçekleştiği ay ve sonrasındaki prim taksitleri 10 bin liraya kadar bir defada kapatılacak.
    
    
    


Bu haberi 195 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir