SAGİYAD'dan uydu teknolojilerine yatırım çağrısı

  • Yazı boyutu
SAGİYAD'dan uydu teknolojilerine yatırım çağrısı

SAGİYAD'dan uydu teknolojilerine yatırım çağrısı

Sanayici Girişimci ve Yatırımcı İş Adamları Derneği (SAGİYAD) Başkanı İsmail Özdemiroğlu, Türkiye'de özel sektörün uydu pazarındaki etkinliğinin ve elektronik iletişime karşı eğiliminin artırılması için iş dünyasına, tarihsel ve coğrafi yakınlığı bulunan ülkeler ve Avrupa ülkeleri ile telekomünikasyonun çeşitli alanlarında işbirliği yapmaları çağrısında bulundu.
     Özdemiroğlu, yazılı açıklamasında, özel sektörün uydu pazarındaki etkinliğin artırılması ve uydu alanında dünyadaki gelişmelerden uzak kalınmaması amacıyla yeni şirket kurulması, kurulu bulunan şirketlere ortak olunması ya da satın alınması konusunda rehberlik edilmesi gerektiğini ifade etti.
     Uydu teknolojilerinde ülke ihtiyaçlarını karşılayacak uyduları üretecek ve pazarlayacak uzman işgücünün yetiştirilmesinin önemine işaret eden Özdemiroğlu, "Yeni pazarlara girilmesi ve uydu pazarındaki etkinliğin artırılması için uydu alanında dünyadaki gelişmelerden uzak kalmamak gerekiyor" görüşünü ifade etti.
     Türkiye'de elektronik iletişime olan eğilimin düşük olduğuna dikkati çeken Özdemiroğlu, telekomünikasyon alanında coğrafi yakınlığı bulunan ülkelerle işbirliği yapılması konusunda iş dünyasına da büyük görev düştüğünü vurguladı.
     Özdemiroğlu, bilgi teknolojilerine olan ilginin kurumsal alanlara yayılması gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:
     "Türkiye bilişimi sadece sektörel olarak değil, uydu teknolojilerinde de kaynak olarak kullanmalı. Uydu teknolojileri geleceğin Türkiye'sinin de konumunu belirleyen bir etken olacak. Türkiye'nin elektronik iletişime kapılarını açarak yeni bir çağ başlatılacak."
    
    
    

Bu haberi 155 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir