SafeGov ile İstanbul Bilgi Üniversitesi işbirliği protokolü imzaladı

  • Yazı boyutu
SafeGov ile İstanbul Bilgi Üniversitesi işbirliği protokolü imzaladı

SafeGov ile İstanbul Bilgi Üniversitesi işbirliği protokolü imzaladı

ABD'nin Bulut Bilişim uzmanı sivil toplum kuruluşu SafeGov ile İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilişim ve Teknoloji Hukuku Enstitüsü, veri madenciliğinden siber güvenliğe kadar pek çok konuda işbirliği protokolü imzaladı.
     İstanbul Bilgi Üniversitesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, imzalan protokol çerçevesinde, taraflar arasında bilgi alışverişi sağlanacak, ortak yayınlar yapılacak. Aynı zamanda, iki ülke uygulamaları, başarı öyküleri, uygulamada yaşanan sorunlar ve çözümleri paylaşılırken, kamuoyunda farkındalık yaratmak amacıyla ortak toplantılar, çalıştaylar ve konferanslar düzenlenecek.
     Protokol, bulut bilişim, veri koruması, güvenliği ve mahremiyet, siber güvenlik gibi konuların yanı sıra, çevrimiçi davranışsal reklamcılık, veri madenciliği, büyük veri ve açık devlet gibi konuları kapsıyor.
     SafeGov Başkanı Jeff Gould, sağlık ve eğitim alanlarında Türkiye'nin iddialı ve geleceğe dönük bilişim teknolojisi projelerini yakından takip ettiklerini ifade etti. Türkiye'nin, bilişim teknolojileri ve bunların günlük hayata uygulanması konusunda çok hızlı ilerlediğini belirten Gould, SafeGov olarak, Türk ekonomisini güçlendirecek, aynı zamanda Türk halkının ve internet kullanıcılarının mahremiyetine ilişkin haklarını pekiştirecek bir Kişisel Verilerin Korunması Yasası'nın hazırlanıp yürürlüğe girmesinin önemli olduğunu düşündüklerini bildirdi.
     İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilişim ve Teknoloji Hukuku Enstitüsü Direktörü Yrd. Doç. Dr. Leyla Keser Berber ise SafeGov ile imza atılan işbirliği protokolünün iki taraf için de büyük faydaları olacağını belirtti.
    
    
    

Bu haberi 128 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir