Sabit hat faturalarindaki artis aboneleri kizdirdi

  • Yazı boyutu
Sabit hat faturalarindaki artis aboneleri kizdirdi

Tüketiciler Birligi Genel Baskani Bülent Deniz, Türk Telekomun 1 Mart tarihinden itibaren yürürlüge koydugu yeni tarife sonrasinda sabit telefon faturalarinin artmasi üzerine abonelerin bir yandan hak arayisi için tüketici birliklerine yogun sekilde sikayette bulunurken, diger yandan hatlarini iptal ettirdikleri söyledi.

Bülent Deniz, yaptigi açiklamada, Türk Telekomun yürürlüge koydugu yeni tarifesiyle milletler arasi, sehirler arasi ve GSM arama ücretlerinde indirime gidilirken, tek basina hizmet sundugu sehir içi görüsme ve sabit ücretlerde yüzde 25 oraninda zam yapildigini animsatti.
Türkiye`de yaklasik 19 milyon 300 bin sabit telefon kullanicisinin bulundugunu belirten Deniz, yeni uygulamali fiyatlarin nisan ayindan itibaren faturalara yansimasiyla abonelerin telefonlarini kullanmamaya basladiklarini ifade etti.
Deniz, birden 50 YTL`nin üzerinde ödeme çikartilan faturalari karsilarinda gören tüketicilerin saskinliklarini gizleyemedigini, özellikle evlerdeki sabit hatlarin kullaniminin giderek azalmaya basladigini ve hemen hemen hiç kullanilmadigini savundu. Deniz, “Telefon faturalarinin artmasi üzerine aboneler bir yandan hak arayisi için tüketici birliklerine sikayette bulunurken, diger yandan da hatlarini iptal ettiriyorlar” dedi.

“TARIFELER GÖZDEN GEÇIRILMELI”

Vatandaslarin kullanmadiklari telefonlar için bosu bosuna sabit ücret ödemek yerine, hatlarini bir an önce kapattirma yoluna gittiklerine dikkati çeken Deniz, “Sabit hatlarin iptalinin her geçen gün çig gibi büyüyecegine inaniyoruz. Türk Telekom bu konuda aklini basina toplamali ve tarifelerini yeniden gözden geçirmeli” diye konustu.

ADSL IÇIN TELEFON SART DEGIL

Deniz, Türk Telekomun ADSL hizmeti sirasinda vatandaslara sabit hat çekilmesi yolundaki sartini Kocaeli Tüketici Hakem Heyetinin reddettigini de hatirlatarak, karara göre artik ADSL için sabit telefon edinme mecburiyetine gerek kalmadigini, hakem heyetinin bu kararini ülke genelinde yayginlastiracaklarini da sözlerine ekledi. Kaynak:hürriyetim.com.tr

Bu haberi 1,795 kişi okudu

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir