Sabancı Holding "Olmuksa"daki hisselerini satıyor -Sabancı Holding Üst Yöneticisi (CEO)…

  • Yazı boyutu
Sabancı Holding "Olmuksa"daki hisselerini satıyor
     -Sabancı Holding Üst Yöneticisi (CEO)…

Sabancı Holding "Olmuksa"daki hisselerini satıyor -Sabancı Holding Üst Yöneticisi (CEO) Kurtul: -"Özkaynak karlılığı yüksek ve hızlı büyüyen işlere odaklanıyoruz" -Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı Pekarun: -"Sanayi Grubu olarak organik büyüme ve satın alma fırsatlarını değerlendirmeye devam edeceğiz"

Sabancı Holding, International Paper ile ortak olduğu Olmuksa'daki yüzde 43,73 oranındaki hissesini, International Paper'a satma kararı aldı.
     Yapılan açıklamaya göre, yapılması öngörülen satış işleminin tutarı 101,2 milyon lira olacak. Hisse devir işlemleri, gerekli onay sürecinin tamamlanmasının ardından gerçekleşecek.
     Sabancı Holding CEO'su Zafer Kurtul, hisse satışını, "Sabancı Holding 13 milyar dolara yaklaşan net aktif değeri ile karlı büyümeye odaklanmıştır. Ülkemizin geleceğine güveniyoruz. Ülkemiz son yıllarda ekonomik anlamda gerçekten çok önemli gelişme gösterdi. Sabanci Holding olarak daha fazla rekabet avantajı yaratabileceğimiz alanlara odaklanmak, sermayemizi bu alanlara aktarmak istiyoruz" şeklinde değerlendirdi.
     Kurtul, hızlı büyüyen ve öz kaynak karlılığı yüksek işlere, sektörlere öncelik verdiklerini belirterek, şunları kaydetti:
     "Bu strateji doğrultusunda Olmuksa'daki hisselerimizi ortağımız International Paper'a satmaya karar verdik. International Paper ile 1998 yılından bugüne çok uyumlu bir ortaklığımız oldu. Kendilerine bugüne kadar ki yakın çalışmalarımız ve ortaklığımıza verdikleri önem için çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bugüne kadar büyük özveriyle çalışarak topluluğumuza önemli katkılarda bulunan Olmuksa çalışanlarına da şükranlarımı sunuyorum. Sabancı Holding, sürdürülebilir karlılığı yüksek, büyüme odaklı yatırımlarına devam edecektir."
    
     -"katma değeri yüksek iş alanlarına yatırım yapmaya devam ediyoruz"-
    
     Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı Mehmet Pekarun da, "Sabancı Holding Sanayi Grubu olarak organik büyümeye ve yatırım fırsatlarını değerlendirmeye devam edeceğiz. Karlı büyümemizi sağlamak için de, Ar-Ge, inovasyon ve yeni pazar geliştirme potansiyeli ile farklılaşabileceğimiz, katma değeri yüksek iş alanlarına yatırım yapmaya devam ediyoruz" yorumunu yaptı.
     Pekarun, "Sektöründe lider Olmuksa şirketinin, International Paper'a tamamen entegre olmasıyla, mevcut başarısını pekiştirerek devam ettireceğine inanıyoruz" temennisini de dile getirdi.
    
    
    

Bu haberi 148 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir