Sabancı Holding Enerji Grubu Başkanlığına Kürşat Özkan atandı

  • Yazı boyutu
Sabancı Holding Enerji Grubu Başkanlığına Kürşat Özkan atandı

Sabancı Holding Enerji Grubu Başkanlığına Kürşat Özkan atandı

Sabancı Holding Enerji Grubu Bölüm Başkanlığı görevine Kürşat Özkan atandı.
     Yapılan açıklamaya göre, Sabancı Holding Enerji Grubu Bölüm Başkanlığı görevine atanan Kürşat Özkan, bu görevinde, Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı Selahattin Hakman'a bağlı olarak görev yapacak.
     Atamaya ilişkin açıklamada görüşlerine yer verilen Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı Selahattin Hakman, "Sayın Kürşat Özkan uluslararası bilgi ve yönetim deneyimi ve dinamizmi ile Sabancı Enerji Grubu'nun, gerek yeni ortağımız ile birlikte Enerjisa'nın iddialı liderlik hedeflerini gerçekleştirmesine, gerekse bunun dışındaki büyüme hedeflerine ulaşmasına önemli katkılarda bulunacaktır. Kendisine bu ortak yolculuğumuzu daha da ileri taşıma yolunda başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.
     Sabancı Holding Enerji Grubu Bölüm Başkanlığı görevine atanan Kürşat Özkan da "Yükselen Türkiye'nin lider kurumu Sabancı Holding'de görev almak ve hızla gelişen enerji sektöründe büyüme odaklı bir takımın parçası olmak bana gurur veriyor. 21 yılı aşan uluslararası tecrübeden sonra Sabancı Topluluğu çatısında ülkeme değer katmak ve yeni bir stratejinin parçası olmak heyecan verici" dedi.
    
     -Kürşat Özkan'ın Özgeçmişi-
    
     Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği'nden 1987 yılında mezun olup, 1999 yılında Xavier Üniversitesi'nde MBA yapan Özkan, 2002-2012 yılları arasında GE Türkiye CEO ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2000-2012 yılları arasında Tusaş Motor Sanayi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, 2007-2012 yıllarında GAMA Enerji Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, yine 2007-2012 arasında YASED Yönetim Kurulu üyesi ve 2002-2012 yılları arasında da DEİK-TAİK İcra Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.
    
    
    

Bu haberi 181 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir