S&P: "Suriye krizi komşu ülkeler açısından riskler içerebilir"

  • Yazı boyutu
S&P: "Suriye krizi komşu ülkeler açısından riskler içerebilir"

S&P: "Suriye krizi komşu ülkeler açısından riskler içerebilir"

New York merkezli kredi derecelendirme kuruluşu Standart & Poor's (S&P) yayımladığı raporda, Suriye'deki karışıklığın bölge ülkeleri açısından riskler içerebileceğini belirtti.
     S&P raporunda, bu ülkeler içerisinde Türkiye'ye de yer vererek, bölgedeki mülteci sorunu, ticaret kısıtlamaları ve karışıklığın diğer ülkelere yayılması gibi risklerin bulunduğuna da dikkati çekti.
     Raporda, Suriye'deki iç savaşın Türkiye ve İsrail gibi ekonomilere etkilerinin sınırlı olacağı belirtilirken, Lübnan, Ürdün, Irak gibi ekonomilerin ise olumsuz etkilenebileceği işaret edildi.
     S&P analistlerinden Elliot Hentov, "Mevcut varsayımımızda Suriye krizinin bir iç savaş olarak kalacağını ve bölge ülkelere yayılmayacağını düşünüyoruz. Bu krizin Türkiye ve İsrail ekonomilerine etkisinin sınırlı olacağını düşünüyoruz. Fakat Ürdün için ödemeler dengesinde sorun oluşturabilir" değerlendirmesini yaptı.
    
    
    

Bu haberi 122 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir