S&P'nin Türkiye'nin notunu artırması -Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım:…

  • Yazı boyutu
S&P'nin Türkiye'nin notunu artırması
  -Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım:…

S&P'nin Türkiye'nin notunu artırması -Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım: -"Standard&Poors, yani standart kaldıkça fakirleşirsiniz. Onun için standart kalmayacaksınız, gelişmeleri gözden kaçırmayacaksınız. Akılları başlarına gelmiş"

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, S&P'nin Türkiye'nin notunu artırmasıyla ilgili, "Standard&Poors, yani standart kaldıkça fakirleşirsiniz. Onun için standart kalmayacaksınız, gelişmeleri gözden kaçırmayacaksınız. Akılları başlarına gelmiş" dedi.
     Bakan Yıldırım, İngiltere'nin başkenti Londra'da Başbakanlık Yatırım Ajansı tarafından düzenlenen "Türkiye'nin Altyapısına Yatırım" başlıklı konferansa katıldı. Yıldırım, Standard&Poors'un Türkiye'nin notunu artırmasıyla ilgili bir soru üzerine, şunları kaydetti:
     "Standard&Poors, yani standart kaldıkça fakirleşirsiniz. Onun için standart kalmayacaksınız, gelişmeleri gözden kaçırmayacaksınız. Akılları başlarına gelmiş. Ama daha çok çalışmaları lazım. Bu değerlendirme kuruluşlarının inandırıcı olmaları için, küresel krizden sonra karizmaları çizildi. Bunlar çifte standardı bırakıp, herkese doğru dürüst, düzgün not vereceklerse versinler."
     Yıldırım ayrıca, Türkiye'nin notunun yükseltilmesinin "bir adım" olduğunu ve göz ardı edilemeyeceğini belirtti. Ekonomi-siyaset ilişkisinin çok önemli olduğunu vurgulayan Yıldırım, istikrarın ve güvenin neler getirdiğini Türkiye'nin gördüğünü söyledi.
     Güneydoğu Bölgesi'ne yönelik yatırımlara da değinen Yıldırım, "İnşallah ülkemizi meşgul eden terör belasını da gündemden çıkarırsak, enerjimizi daha fazla yatırıma, büyümeye, bölgesel refaha harcayacağız" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 173 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir