S&P'nin Türkiye'nin notunu artırması -Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı:…

  • Yazı boyutu
S&P'nin Türkiye'nin notunu artırması
  -Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı:…

S&P'nin Türkiye'nin notunu artırması -Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı: -"Fitch'in ardından S&P'den de yeni bir olumlu haberin gelmesi Türkiye adına son derece memnuniyet vericidir" -"En kısa zamanda yeni bir not artışı daha geleceğine inanıyorum"

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Fitch'in ardından S&P'den de yeni bir olumlu haberin gelmesinin Türkiye adına son derece memnuniyet verici olduğunu, en kısa zamanda yeni bir not artışı daha geleceğine inandığını belirtti.
     Sabancı, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's'un (S&P), Türkiye'nin kredi notunu artırmasına ilişkin açıklamasında, bu not artışının geç kalmış, ancak başarılı ve istikrarlı ekonomi yönetimi ile çoktan hak edilmiş bir not olduğunu vurguladı.
     Sabancı, "Fitch'in ardından S&P'den de yeni bir olumlu haberin gelmesi Türkiye adına son derece memnuniyet vericidir. En kısa zamanda yeni bir not artışı daha geleceğine inanıyorum" görüşünü ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 171 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir