S&P'nin Türkiye'nin notunu artırması -Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Ergün: -"Türkiye bir…

  • Yazı boyutu
S&P'nin Türkiye'nin notunu artırması
  -Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Ergün:
  -"Türkiye bir…

S&P'nin Türkiye'nin notunu artırması -Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Ergün: -"Türkiye bir güneş gibi yükselmektedir. Bu gelişmeler, 'güneş balçıkla sıvanmaz' sözünü bir kez daha hatırlatmaktadır" -"Biz onlara çok fazla bakmıyoruz aslında, biz işimize bakıyoruz. Çünkü Türkiye'nin gerçek potansiyelini biz biliyoruz"

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Standard and Poor's'un (S&P) not artırımına ilişkin, "Türkiye bir güneş gibi yükselmektedir. Bu gelişmeler, 'güneş balçıkla sıvanmaz' sözünü bir kez daha hatırlatmaktadır" dedi.
     Bakan Ergün, 1. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi'nin ardından,S&P'nin, Türkiye'nin kredi notunu artırmasına dair gazetecilerin sorularını yanıtladı.
     Türkiye'ye karşı uzun zamandır çok "cimri" ve "hasis" davranan, Türkiye'nin ekonomisini, performansını tam anlamıyla değerlendirmeyen bazı kuruluşların artık yavaş yavaş bundan vaz geçtiğini görmenin son derece memnuniyet verici olduğunu dile getiren Ergün, Türkiye'nin ilerlemesinin, performansının, bir anlamda 'artık güneşin balçıkla sıvanmayacağı' gerçeğini de ortaya koyduğunu söyledi.
     Ergün, Türkiye'nin bir güneş gibi yükseldiğini belirterek, şunları kaydetti:
     Bu gelişmeler, 'güneş balçıkla sıvanmaz' sözünü bir kez daha hatırlatmaktadır. Biz onlara (Kredi derecelendirme kuruluşlarına) çok fazla bakmıyoruz aslında, biz işimize bakıyoruz. Çünkü Türkiye'nin gerçek potansiyelini biz biliyoruz. Türkiye'nin ne yapacağını, Türkiye'nin imkanlarını biz biliyoruz.
     Türkiye'deki istikrar ve güven ortamının Türkiye'ye kazandırdıklarını biliyoruz. Onların her zaman bunu takdir etmelerini de beklemiyoruz açıkçası. Etmiyorlardı da zaten ama şimdi yavaş yavaş onların da takdir etmekten uzak kalamadıkları bir atmosfer yaşanıyor. Bu iyi bir şey. Eminim daha iyi değerlendirmeler yapacaklardır."
    
    
    

Bu haberi 173 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir