S&P'nin Türkiye'nin notunu artırması -Kalkınma Bakanı Yılmaz: "Türkiye'nin kredi notunun…

  • Yazı boyutu
S&P'nin Türkiye'nin notunu artırması
  -Kalkınma Bakanı Yılmaz:
  "Türkiye'nin kredi notunun…

S&P'nin Türkiye'nin notunu artırması -Kalkınma Bakanı Yılmaz: "Türkiye'nin kredi notunun arttırılması olumlu bir gelişme ancak hak ettiği notun Türkiye'ye verildiğini söyleyemeyiz"

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Türkiye'nin kredi notunun arttırılmasının olumlu bir gelişme olduğunu ancak hak ettiği notun verildiğinin söylenemeyeceğini bildirdi.
     Yılmaz, JW Marriot Otel'de Kalkınma Bakanlığı tarafından düzenlenen "İşbirliğiyle Büyüme: Uluslararası AB Uyum Politikası Konferansı" öncesinde basın mensuplarına uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard and Poor's'un not artırımını değerlendirdi.
     Türkiye'nin kredi notunun arttırılmasının olumlu bir gelişme olduğunu belirten Yılmaz, "Ancak hak ettiği notun Türkiye'ye verildiğini henüz söyleyemeyiz. Çünkü not arttırımından sonra yatırım yapılabilir seviyenin bir altına gelinmiş oldu Standard and Poor's açısından" diye konuştu.
     Bir kredi derecelendirme kuruluşu tarafından daha önce "yatırım yapılabilir" notu verildiğini anımsatan Yılmaz, ikinci bir derecelendirme kuruşulunun da "yatırım yapılabilir" notu vermesiyle Türkiye'ye çok daha ucuz maliyetle fon akışının söz konusu olacağını söyledi.
     Yılmaz, "Ümit ediyorum ki önümüzdeki dönemde piyasanın gerçeklerine uygun bir şekilde kredi derecelendirme kuruluşları da bu notu verirler" dedi.
    
    
    

Bu haberi 167 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir