S&P'nin Türkiye'nin kredi notunu yükseltmesi -ASKON Genel Başkanı Mustafa Koca: -"Önümüzdeki…

  • Yazı boyutu
S&P'nin Türkiye'nin kredi notunu yükseltmesi
  -ASKON Genel Başkanı Mustafa Koca: 
  -"Önümüzdeki…

S&P'nin Türkiye'nin kredi notunu yükseltmesi -ASKON Genel Başkanı Mustafa Koca: -"Önümüzdeki süreçte Türkiye'nin kredi notu yine hak ettiği şekilde artmaya muktedirdir"

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Mustafa Koca, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard&Poor's'un (S&P), not artırımı konusunda, "Önümüzdeki süreçte Türkiye'nin kredi notunun yine hak ettiği şekilde artmaya muktedir olduğu" değerlendirmesinde bulundu.
     Koca, yazılı açıklamasında, S&P'nin, Türkiye'nin kredi notunu "BB"den "BB+"ya yükseltmesini değerlendirdi.
     Mustafa Koca, bu gelişmenin, son 3 yılda küresel krizin tahrip edici etkilerinden hızla uzaklaşarak dünyada pozitif ayrışan Türkiye ekonomisinin üzerinde yürüdüğü patika içerisinde sürpriz niteliğinde olmayan, doğal ve anlamlı bir yere sahip olduğunu belirtti.
     Koca, şunları kaydetti:
     "Bugünkü not artışı, Kasım 2012'de Fitch'in, Türkiye'nin kredi notunu yatırım yapılabilir seviyeye çıkardığında, gelişmeyi sürpriz olarak karşılamayıp, bu geç kalmış gerçekleşmeye mukabil Türkiye'nin not artırım sürecinin devamının geleceğini öngördüğümüz paraleldedir.
     Gelinen noktada belirtmek isterim ki Türkiye, geçen yılki yumuşak iniş sürecinden tekrar kalkışa hazır bir duruma gelmiştir. Küresel iktisadi koşullara rağmen, Türkiye için bu kalkışta büyük bir türbülans görünmemektedir. Bir defa daha söyleyebiliriz ki önümüzdeki süreçte Türkiye'nin kredi notu yine hak ettiği şekilde artmaya muktedirdir."
    
    
    

Bu haberi 214 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir