S&P, Albaraka Türk'ün kredi notunu teyit etti

  • Yazı boyutu
S&P, Albaraka Türk'ün kredi notunu teyit etti

S&P, Albaraka Türk'ün kredi notunu teyit etti

Kredi derecelendirme kuruluşu Standard and Poor's (S&P), Albaraka Türk'ün uzun vadeli notunu BB, kısa vadeli notunu B olarak teyit etti, görünümünü de negatif olarak bıraktı.
     Yapılan açıklamaya göre, Albaraka Bankacılık Grubu'nun (ABG) Türkiye temsilcisi Albaraka Türk, bu yıl da kredi notunu korudu.
     Çeyrek asırdan uzun bir süredir Türkiye'de katılım bankacılığı alanında faaliyet gösteren ve ABG'nun desteğini de arkasına alan Albaraka Türk, dünyadaki krize rağmen uzun vadeli notunu BB, kısa vadeli notunu B olarak tutmayı başardı, görünümü de geçen yıl olduğu gibi "negatif"te kaldı.
     Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Albaraka Türk Genel Müdürü Fahrettin Yahşi, "Kredi notumuzun teyit edilmesi, son yıllarda küresel ekonomide meydana gelen türbülansa rağmen Albaraka Türk'ün sürdürülebilir ve sağlam büyümesini güçlü bir şekilde devam ettirdiğini ortaya koymaktadır" görüşünü ifade etti.
     S&P ayrıca, Albaraka Türk'ün ana ortağı olan ABG'nin kredi notunu yatırım yapılabilir seviye olan BBB- / A-3 (Kısa Vade) olarak teyit etti. ABG, 2007 yılından bu yana yatırım yapılabilir kredi notuna sahip bulunuyor.
    
    
    

Bu haberi 152 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir