RWE&TURCAS Güney Elektrik Üretim AŞ Genel Müdürü Thieltges: "Avrupa'da ve Türkiye'de önümüzdeki…

  • Yazı boyutu
RWE&TURCAS Güney Elektrik Üretim AŞ Genel Müdürü Thieltges:
  "Avrupa'da ve Türkiye'de önümüzdeki…

RWE&TURCAS Güney Elektrik Üretim AŞ Genel Müdürü Thieltges: "Avrupa'da ve Türkiye'de önümüzdeki 10-20 yıl içinde enerjinin fosil yakıtlar kullanılarak devam edeceğini düşünüyoruz"

Alman RWE ve Turcas firmasının ortaklığında kurulan ve Denizli'nin Kaklık beldesinde doğalgaz çevrim santrali yatırımı gerçekleştiren RWE&TURCAS Güney Elektrik Üretim AŞ'nin genel müdürü Hermann Josef Thieltges, "Avrupa'da ve Türkiye'de önümüzdeki 10-20 yıl içinde enerjinin fosil yakıtlar kullanılarak devam edeceğini düşünüyoruz" dedi.
     Thieltges, gazetecilere yaptığı açıklamada, RWE&TURCAS'ın Avrupa'da enerji alanında faaliyet gösteren önemli şirketlerde biri olduğunu ve ileri ki süreçte Avrupa'da daha etkin bir şirket haline geleceğini söyledi.
     Enerji santrallerinin gün geçtikçe daha çevreci hale geldiğini, ancak yakın süreçte enerji üretiminde fosil yakıt kullanımından vazgeçilmesinin söz konusu olamayacağını ifade eden Thieltges, şunları kaydetti:
     "Çevreci santraller önemli, ama şu an fosil yakıtlardan enerji üretiminden vazgeçmek mümkün değil. Fosil yakıt kullandığınız takdirde kurulan santrallerin verimliliği yüzde 56 civarında gerçekleşiyor. Bu verimliliğin yüksek olduğunu gösteren bir rakam. Çevreci enerjilerle ortaya çıkan fiyatlar, fosil yakıtta ortaya çıkan fiyatlarla henüz karşılaştırılabilir durumda değil, daha maliyetli. Onun için Avrupa'da ve Türkiye'de önümüzdeki 10-20 yıl içinde enerjinin fosil yakıtlar kullanılarak devam edeceğini düşünüyoruz."
    
    
    

Bu haberi 194 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir