RWE&TURCAS Güney Elektrik Üretim AŞ Genel Müdürü Thieltges: "3,5 milyon evin elektriğini…

  • Yazı boyutu
RWE&TURCAS Güney Elektrik Üretim AŞ Genel Müdürü Thieltges:
     "3,5 milyon evin elektriğini…

RWE&TURCAS Güney Elektrik Üretim AŞ Genel Müdürü Thieltges: "3,5 milyon evin elektriğini karşılayacak santralimizin yüzde 90'ı tamamlandı"

RWE&TURCAS Güney Elektrik Üretim A.Ş Genel Müdürü Hermann-Josef Thieltges, 3,5 milyon evin elektriğini karşılayacak Kaklık Doğalgaz Kombine Çevrim Elektrik Santralı'nın yüzde 90'ının tamamlandığını söyledi.
     Thieltges, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kaklık beldesinde 500 milyon avronun üzerinde yatırımla gerçekleştirilen 775 megavat üretim kapasiteli doğalgaz kombine çevrim elektrik santralının, iki gaz türbinli jeneratör ve bir buhar türbinli jeneratör ile gerekli yardımcı ve yan sistemlerden oluştuğunu kaydetti.
     Bu yıl sonunda işletmeye alınacak santralin 3,5 milyon evin elektriğini karşılayabileceğini belirten Thieltges, "Yapımı süren santral Türkiye'deki toplam elektrik üretimine yüzde 2'lik katkı sağlayacak. Yüzde 56,6 verimlilikle hizmet verecek santral aynı zamanda Türkiye'deki en çağdaş ve çevre dostu tesislerden biri olma hedefiyle kuruluyor" dedi.
     3,5 milyon evin elektriğini karşılayacak olan santral inşaatının yüzde 90'ının tamamlandığını ifade eden Thieltges, "Santraldaki su ve buhar tesisatı ile basınç testleri de kısa sürede bitirilecek. Santralda şu anda yaklaşık bin 100 kişi istihdam ediliyor. Çalışanların üçte biri Denizli ve Kaklık bölgesinden geliyor. Bunun yanı sıra proje kapsamında 18 Türk ana tedarikçiyle çalışıyoruz. Ulusal şebekenin bir kısmı olduktan sonra santralda yaklaşık 60 kişiyi istihdam edeceğiz."
    
    
    

Bu haberi 330 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir