"Rüzgarlara yön veremiyorsak, yelkeni değiştirmeliyiz" -UHKİB Başkan Yardımcısı Özer: -"Eğer…

  • Yazı boyutu
"Rüzgarlara yön veremiyorsak, yelkeni değiştirmeliyiz"
  -UHKİB Başkan Yardımcısı Özer:
  -"Eğer…

"Rüzgarlara yön veremiyorsak, yelkeni değiştirmeliyiz" -UHKİB Başkan Yardımcısı Özer: -"Eğer dünyadaki krizleri yönetemiyorsak, para politikalarını değiştiremiyorsak; şirket içinde iyileşme yapmamız gerekiyor"

Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) Başkan Yardımcısı Mehmet Arif Özer, "Eğer dünyadaki krizleri yönetemiyorsak, para politikalarını değiştiremiyorsak; şirket içinde iyileşme yapmamız gerekiyor" dedi.
     Özer, UHKİB'deki "Verimlilik Artırma ve Ölçme Teknikleri" eğitiminde yaptığı açıklamada, değişen dünyada verimliliğin önemine vurgu yaptı.
     Dünyadaki sanayi üretiminin 1980'den sonra büyük bir değişim ve dönüşüm içine girdiğini belirten Özer, "Dünya, 1980 sonrasında bilginin daha hızlı ulaşılabildiği, üretimin, ucuz işçiliğin olduğu ülkelere kaydığı bir dünyaya dönüştü. Dünya bir köy haline geldi. Bu değişime ayak uydurabilmek, ayakta kalabilmek için inovasyon ve Ar-Ge yatırımlarına büyük önem vermemiz, verimliliği de maksimize etmemiz büyük önem taşıyor. Bir şey ölçülemezse, yönetilmesi ve iyileştirilmesi mümkün değil. Verimlilik kavramının temelinde ölçüm yatıyor. Yürüttüğünüz işi ve süreci mutlaka ölçebilmeniz lazım" diye konuştu.
     Özer, Türkiye'deki para politikaları ile Avrupa'da yaşanan ekonomik krizin bütün sektörleri zorladığını dile getirerek, "Eğer dünyadaki krizleri yönetemiyorsak, para politikalarını değiştiremiyorsak; şirket içinde iyileşme yapmamız gerekiyor. İşletmelerimizde verimli çalışmak zorundayız. Çalışan insanların konu ile ilgili bilinçli olmasını sağlamalıyız. Eğer rüzgarlara yön veremiyorsak, yelkeni değiştirmek zorundayız" ifadelerini kullandı.
     Konuşmanın ardından da MESS Eğitim Vakfı İş Etüdü Uzmanı Endüstri Mühendisi Mustafa Gencer, verimlilik kavramı ve hesaplanması, teknik ve davranışsal yaklaşımlar yoluyla verimlilik artırma teknikleri ve yalın üretim hakkında bilgiler verdi.
    
    
    

Bu haberi 178 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir