Rüzgar santralleri yük tevzi merkezlerinden izlenecek

  • Yazı boyutu
Rüzgar santralleri yük tevzi merkezlerinden izlenecek

Rüzgar santralleri yük tevzi merkezlerinden izlenecek

Lisanslı olan tüm rüzgar enerjisi santralleri, yük tevzi merkezlerinden izlenmesini sağlamak üzere gerekli altyapıyı kuracaklar.
     Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) Elektrik Piyasası Şebeke Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmeliği, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
     Değişiklik ile Yönetmeliğin, "rüzgar enerjisine dayalı üretim tesislerinin şebeke bağlantı kriterleri" başlıklı 18'inci eki yeniden düzenlendi.
     Buna göre, rüzgar enerjisine dayalı üretim tesislerince Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi'ne (TEİAŞ) sağlanacak bilgilere, "rüzgar çiftliklerinin master kontrolcü fonksiyonel şemaları ve matematiksel modelleri ile set edilen parametreleri" de eklenecek.
     Lisanslı olan tüm rüzgar enerjisi santralleri, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü'nde olan Rüzgar Gücü İzleme ve Tahmin Merkezinden (RİTM) ve dolayısıyla TEİAŞ yük tevzi merkezlerinden izlenmesini sağlamak üzere gerekli altyapıyı kuracaklar. Teknik donanımlarının taşıyacağı özellikler Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü internet sayfasında ayrıca yayımlanacak.
    
    
    

Bu haberi 215 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir