Rusya İnşaatçılar Birliği Başkanı Yardımcısı Konstantin: -"Türk firmaları işlerini kaliteli…

  • Yazı boyutu
Rusya İnşaatçılar Birliği Başkanı Yardımcısı Konstantin:
  -"Türk firmaları işlerini kaliteli…

Rusya İnşaatçılar Birliği Başkanı Yardımcısı Konstantin: -"Türk firmaları işlerini kaliteli yaptığı ve taahhütlerini zamanında yerine getirdikleri için tercih ediliyor"

Rusya İnşaatçılar Birliği Başkan Yardımcısı Kischel Konstantin, bölgedeki Türk firmalarının işlerini kaliteli yaptığı ve taahhütlerini zamanında yerine getirdiği için tercih edildiklerini kaydetti.
     Konstantin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'deki iş adamlarıyla bir çalışma planladıklarını, Rusya'nın farklı bölgelerinde kalkınma programı yürütüldüğünü ve bu kapsamda birçok çalışma yapıldığını söyledi.
     Konstantin, 2010 yılında Rusya'da bütün inşaat yatırımlarının yaklaşık 30 milyar dolar olduğunu anlatarak, şunları aktardı:
     "2010 yılında 60 milyon metrekare alan inşa edildi. 2011'de 40 milyar dolara çıktı, 63 milyon metrekare alan inşa edildi. 2012 yılında yaklaşık olarak 67 milyon metrekare inşaat alanı yapılmasını planlıyoruz. Devlet Başkanı Putin, bize 2015'e kadar 90 milyon metrekare inşaat alanı ve 2020 yılında 140 milyon metrekare inşaat alanı hedefi olduğunu söyledi.
     2012 yılı için 50 milyar dolarlık bir inşaat yatırımı yapacağız. 2020 yılı için ise 120 milyar dolardan fazla inşaat yatırımı yapmayı hedefliyoruz. Türk firmaları şu andaki gibi işlerinin sürdürse gelecekte alacakları işler iki katına çıkabilir. Bizim ana hedefimiz uygun yatırım alanları oluşturarak Türk inşaat firmalarının ülkemize gelmelerini sağlamak. Çünkü Türk inşaat firmaları, dünyada inşaat sektöründe öncüler. Biz Türk inşaat şirketlerinin çalışabilmesi için uygun şartları sağlıyoruz. Biz yatırım istemiyoruz. Bizim paralarımız var, kaliteli inşaatı istiyoruz. Türk inşaat şirketlerinin mevcut iş yapanların kalmasını hem de işlerini büyüterek yenilerinin gelmesini istiyoruz. Türk firmaları işlerini kaliteli yaptığı ve taahhütlerini zamanında yerine getirdikleri için tercih ediliyor" dedi.
    
    

Bu haberi 150 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir