Rusya ile Samsun arasında direkt uçak seferleri başladı

  • Yazı boyutu
Rusya ile Samsun arasında direkt uçak seferleri başladı

Rusya ile Samsun arasında direkt uçak seferleri başladı

Rusya ile Samsun arasında direkt uçak seferleri başladı.
     Samsun Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ile Ticaret ve Ticaret Odası'nın girişimleri sonucunda Rus havayolu şirketi Kuban Havayolları, Rusya'nın Krasnodar bölgesiyle Samsun arasında salı ve cuma günleri direkt uçuş yapacak.
     Krasnodar'dan 32 yolcusuyla saat 11.15'te havalanan Kuban Havayolları'nın Skyexpress.ru'dan kiraladığı uçak, 55 dakika sonra Samsun'a indi. İlk sefer nedeniyle Çarşamba Havalimanı'nda karşılama töreni düzenlendi.
     Karşılama töreninin ardından Kuban Havayolları satış sorumlusu Olga Jerebsova, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy'u makamında ziyaret etti.
     Burada konuşan Vali Aksoy, Samsun ile Krasnodar arasında yapılacak direkt uçuşlar nedeniyle büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.
     Krasnodar ile Samsun arasındaki uçuşların daha önce İstanbul aktarmalı olduğunu anımsatan Aksoy, "Aktarmalı uçuşlarda zaman kaybı artmakta. Rusya Federasyonu'na yaptığımız ziyarette direkt uçuşları önemsediğimizi söylemiştik ve onların da bu konuda arzusu olduğunu görmüştük. Yürütülen çalışmaların ardından uçuşların başlaması nedeniyle memnunuz" dedi.
     Jerebsova ise Aksoy'a teşekkür ederek, "Yolcularımız da mutlaka memnun kalacaklardır. Çünkü yaklaşık bir saatlik deniz üstü uçuşu yapacaklar" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 351 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir