Rusya Federasyonu Enerji Bakanı Novak: -"Türkiye ile Rusya arasında sanayi ve ticari ilişkiler…

  • Yazı boyutu
Rusya Federasyonu Enerji Bakanı Novak:
  -"Türkiye ile Rusya arasında sanayi ve ticari
  ilişkiler…

Rusya Federasyonu Enerji Bakanı Novak: -"Türkiye ile Rusya arasında sanayi ve ticari ilişkiler her geçen gün daha da ilerliyor" "Geçtiğimiz yıl her iki ülke arasında sanayi ve ticari ilişkiler 32 milyar dolara ulaşmıştı"

Rusya Federasyonu Enerji Bakanı Alexandr Novak, Türkiye ve Rusya arasındaki ekonomik ilişkilerin her geçen gün daha da ilerlediğini belirterek, "Geçtiğimiz yıl, her iki ülke arasında sanayi ve ticari ilişkiler 32 milyar dolara ulaşmıştı" dedi.
     Sakarya'daki Gaz Ticari Araçlar Türkiye Fabrikası açılışına katılan Novak, burada yaptığı konuşmada, her iki ülke arasındaki ilişkilerden memnuniyet duyduklarını anlattı.
     Novak, ticari ilişkilerin daha da artacağına işaret ederek, "Türkiye ile Rusya arasında sanayi ve ticari ilişkiler her geçen gün daha da ilerliyor. Geçtiğimiz yıl her iki ülke arasında sanayi ve ticari ilişkiler 32 milyar dolara ulaşmıştı. Bu rakamın daha da artmasını temenni ediyoruz" ifadelerini kullandı.
     Açılan bu fabrikanın her iki ülke arasındaki ilişkileri geliştireceğini vurgulayan Novak, şunlar söyledi:
     "Bu fabrika, iki ülke arasındaki ekonomik işbirliğin daha da gelişmesine yardımcı olacaktır. Bu fabrikanın faaliyete geçmesi aynı zamanda, Rus araçlarının uluslararası alanda boy göstereceğinin işaretidir. Burada Rus markalı araçların üretilmesi, araçlarımızın dünya standartlarında olduğunu gösteriyor. Bu açılış, uzun süreçte bu ilişkinin gelişimine katkı sağlayacaktır. Burada üretim kapasitesini 12 bin araca ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu fabrika, her iki ülke için de önemli bir proje. İki ülke arasındaki ekonomik etkileşime katkısı olacaktır."
    
     -Rusya Sanayi ve Ticaret Bakan Yardımcısı Rakhmanov-
    
     Törene katılan Rusya Sanayi ve Ticaret Bakan Yardımcısı Alexey Rakhmanov da Türkiye ile Rusya arasındaki gelişmelerin daha da iyi noktalara ulaşacağını kaydetti.
     Açılan fabrikanın Rusya ve Türkiye arasındaki bağları daha da güçlendireceğini vurgulayan Rakhmanov, "Türk firmaları, aktif şekilde Rus pazarında ticaret yapabiliyor. Bugün milyonlarca Rus'un kullandığı araçlar da artık Türk insanının kullanımına sunulacak. Bu fabrika ayrıca, Türkiye pazarında bulunan hafif ticari araçların daha da gelişmesini sağlayacaktır" şeklinde konuştu.
     "Bu bölge otomotiv sanayisi açısından çok önemli" diyen Rakhmanov, "Sakarya'nın Türkiye'nin Detroit'i olduğunu duymuştuk. Buraya geldiğimizde de çok sayıda önemli markanın burada üretim yaptığını gördük. Bu da projemizin daha da ilerleyeceğini gösteriyor" ifadelerini kullandı.
     Daha sonra fabrikayı gezerek yetkililerden bilgi aldı.
    
    
    

Bu haberi 198 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir