Rusya Devlet Başkanı Putin: -"Rusya ve Fransa arasındaki yatırımlar artırılmalı"

  • Yazı boyutu
Rusya Devlet Başkanı Putin:
  -"Rusya ve Fransa arasındaki yatırımlar artırılmalı"

Rusya Devlet Başkanı Putin: -"Rusya ve Fransa arasındaki yatırımlar artırılmalı"

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya ve Fransa arasındaki yatırımların artırılması ve farklı alanlarda işbirliğinin geliştirilmesi gerektiğini söyledi.
     Fransa Cumhurbaşkanlığına seçildikten sonra Rusya'ya ilk resmi ziyarette bulanan François Hollande ile görüşen Vladimir Putin, iki ülke arasındaki 30 milyar dolara ulaşan ticaret hacminin, geçen sene, küresel ekonomideki problemler nedeniyle düştüğünü vurgulayarak, Fransa Cumhurbaşkanın ziyareti çerçevesinde bu sorunun ortadan kaldırılması yollarını arayacaklarını söyledi.
     Rusya'da 9 milyar dolarlık Fransız yatırımı bulunduğunu söyleyen Putin, iki ülke arasındaki ekonomik ve diğer alanlarda ticari ilişkileri geliştirilmesi gerektiğini kaydederek, "Bunun için her iki ülkenin olanakları mevcuttur" dedi.
     İki ülke arasındaki ilişkilerin gelişimi için uygun koşulların bulunduğunu vurgulayan Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, birçok alanda Rusya'ya yapılan yatırımların artırılabileceğini dile getirdi.
     "İlişkilerimizin gelişmesi için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız" diyen Hollande, karşılıklı yatırımların artırılması için de bütün yöntem ve yolların denenmesi gerektiğini vurguladı.
     Rusya ve Fransa'nın uluslararası sorunları çözmek ve terörizmle mücadele gibi sorumluluklarının bulunduğunu kaydeden Hollande, Rusya tarafının, Fransız güçlerinin Afganistan'dan çıkarılmasında yaptığı yardım nedeniyle Rusya Devlet Başkanına teşekkür etti.
     Fransa'nın Mali'ye yaptığı operasyonun Rusya tarafından da desteklendiğini ifade eden Hollande, Rusya'nın, bu misyonun barış misyonuna dönüşmesine katkı sağlayacağını bildiğini söyledi.
    
    
    

Bu haberi 198 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir