Rusya'daki Türk inşaatçılar sorunlarını tartıştı -RTİB Başkanı Karaaslan: -"İnşaat sektörü yeni…

  • Yazı boyutu
Rusya'daki Türk inşaatçılar sorunlarını tartıştı
  -RTİB Başkanı Karaaslan:
  -"İnşaat sektörü yeni…

Rusya'daki Türk inşaatçılar sorunlarını tartıştı -RTİB Başkanı Karaaslan: -"İnşaat sektörü yeni olanakları değerlendirmeli"

Rusya'daki Türk işadamları inşaat sektöründeki sorunlarını görüşmek üzere bir araya geldi.
     Rus-Türk İşadamları Birliği (RTİB) ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya Rusya'da inşaat sektöründe faaliyet gösteren 40'a yakın şirketin temsilcisi katıldı.
     RTİB Başkanı Naki Karaaslan, yaptığı konuşmada, Rusya'da inşaat sektöründe lider konumunda bulunan Türk firmalarına yeni ufukların açılması ve inşaat projelerinin yanı sıra yatırım olanaklarının da değerlendirmesi gerektiğini belirtti.
     Rusya'nın son yıllarda çok hızlı bir gelişim ve değişim gösterdiğini, bunda Türk inşaatçılarının büyük rolü olduğunu kaydeden Karaaslan, Rusya'nın farklı bölgelerinde yeni inşaat projelerin yanı sıra, yatırım fırsatlarına da ağırlık verilmesinin önemli olduğunu söyledi.
     Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliği Ticaret Başmüşaviri Atilla Kızılarslan da sektördeki problemlerin tespit edilerek yetkililere bildirilmesi ve ortak çözüm yollarını aranması gerektiğini vurguladı.
     Kızılarslan, Rusya'da eskiden merkez yönetimde toplanan karar alma yetkisinin artık bölgelere dağıtıldığını ve iş olanaklardan pay alabilmek için bölgelerdeki yerel yetkililerle görüşmelere ağırlık verilmesinin faydalı olacağını vurguladı.
     Aralarında, "Rasen, Koray, Gama, Yenigün, Yamata, Mesken ve Ant yapı"nın bulunduğu 40'a yakın yakın inşaat şirketi temsilcisi, sektördeki ortak problemleri "yabancı işçi çalıştırma, yüksek girdi maliyetleri, vize sorunları, sigorta, işçi kotaları, barınma" gibi konuların oluşturduğunu dile getirdi.
    
    
    

Bu haberi 160 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir