Rus medya piyasası 2016 yılına kadar 39 milyar dolara yükselecek

  • Yazı boyutu
Rus medya piyasası 2016 yılına kadar 39 milyar dolara yükselecek

Rus medya piyasası 2016 yılına kadar 39 milyar dolara yükselecek

Rusya'da eğlence ve medya sektöründeki tüketiminin 2012-2016 yılları arasında ortalama yüzde 36 oranında artması ve bu sektörün 2016 yılına kadar 39 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşmasının beklendiği bildirildi.
     Uluslararası denetim firması PriceWaterhouseCoopers'ın (PwC) bugün yayımladığı raporda, Rusya'nın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'da (EMEA) 2016'ya kadar en büyük 6. medya ve eğlence sektörüne sahip olacağı kaydedildi.
     Rus eğlence ve medya sektörünün geçen yıl bir önceki yıla nazaran yüzde 21 oranında artarak 24,1 milyar dolara ulaştığı belirtilen raporda, Rusya'nın şu anda yıllık ortalama yüzde 10,1'lik büyüme kapasitesine sahip EMEA ülkeleri arasında en büyük 7. eğlence medya sektörüne sahip olduğu ifade edildi.
     Rusya'daki eğlence ve medya sektöründe 2012-2016 yılları arasında en fazla "on-line reklam" bölümünün gelişeceği vurgulanan raporda, söz konusu sektörün yılda ortalama yüzde 29 oranında büyümesinin tahmin edildiği vurgulandı.
     Raporda, 2016 yılına kadar Rus eğlence ve medya piyasasının en büyük iki bölümünü internet, televizyon ve on-line reklamın oluşturacağı ifade edilerek, "Rusya televizyon reklamcılığı konusunda EMEA bölgesinin en büyük ülkesi olacak, Rus televizyon reklamlarında geçen yıl bir önceki yıla nazaran yüzde 20 oranında bir artışla 4,5 milyar dolarlık hacme ulaşılmasına karşın bu sektör İngiltere, Almanya, İtalya ve Fransız piyasalarının gerisinde kaldı" denildi.
    
    
    

Bu haberi 160 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir