Rus GSM operatörü MTC, 2 yıl aradan sonra yeniden Türkmenistan'da

  • Yazı boyutu
Rus GSM operatörü MTC, 2 yıl aradan sonra yeniden Türkmenistan'da

Rus GSM operatörü MTC, 2 yıl aradan sonra yeniden Türkmenistan'da

Türkmenistan'da, Aralık 2010'da faaliyetine son verilen Rus "MTC" GSM şirketi, bu ülkedeki faaliyetlerine yeniden başladı.
     Şirket, internet sitesinde yayınladığı bildiriyle, Türkmenistan'da cep telefonu hizmetine resmen başladıklarını açıkladı.
     Abonelerinin 2 yıl önce kullandıkları hattı yeniden açtırabilecekleri belirtilirken, 1 ay boyunca her gün 30 dakika bedava konuşma kampanyası da başlatıldı. Rus şirketi, 1 Ekim'den sonra abonelerinin karşısına yeni tarifelerle çıkacak.
     Yaklaşık 2 yıl önce tartışmalı bir şekilde lisansı iptal edilen GSM şirketi Türkmenistan'da söz konusu pazarın yüzde 80'ini elinde bulunduruyordu.
     Yeniden faaliyete başlayan şirketin, Türkmen Telekom ile 5 yıllık anlaşma imzaladığı ve gelecek 5 yıl için uzatma hakkının da MTS'de olduğu kaydedildi. Ayrıca, Rus şirketi Türkmen Telekom'a aylık kar üzerinden yüzde 30 pay verecek.
    
    
    

Bu haberi 172 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir