Rus Gazprom Alman E.ON ile doğalgaz fiyatı konusunda anlaştı

  • Yazı boyutu
Rus Gazprom Alman E.ON ile doğalgaz fiyatı konusunda anlaştı

Rus Gazprom Alman E.ON ile doğalgaz fiyatı konusunda anlaştı

Rus Gazprom ile Almanya'nın E.ON AG şirketi, uzun vadeli sözleşmelerle Almanya'ya tedarik edilen Rus doğalgazının fiyatı konusundaki müzakereleri sonuçlandırdı.
     Gazprom'dan yapılan açıklamada, konuyla ilgili anlaşmanın bugün Gazprom Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Gazprom Export Genel Müdürü Alexander Medvedev ile E.ON Ruhrgas AG CEO'su Klaus Schäfer tarafından imzalandığı bildirildi.
     Açıklamaya göre, Gazprom Export Genel Müdürü Alexander Medvedev konuya ilişkin olarak, "Bu anlaşma doğalgaz piyasasındaki güncel eğilimleri ve gelişmeleri göz önünde bulundurarak orta yolda buluştuğumuzu ifade etmektedir" dedi.
     E.ON Ruhrgas AG CEO'su Klaus Schafer ise müzakerelerin her iki taraf için de kabul edilebilir bir sonuca bağlanmış olmasından memnuniyet duyduklarını belirterek, "Gazprom ve E.ON bir kez daha uzun vadeli stratejik ortaklar olarak uygulanabilir çözümlere ortaklaşa varabildiklerini göstermiş oldular. Bugünün anlaşmalarını imzalamakla, Gazprom'la olan uzun soluklu ve başarılı ortaklığımızı güçlendirmiş bulunuyoruz" değerlendirmesinde bulundu.
     Gazprom, E.ON Grubuna 1973'ten bu yana doğalgaz tedarik ediyor. 2036 yılına kadar geçerli mevcut doğalgaz sözleşmeleri ile azami 600 milyar metreküplük bir hacim öngörülüyor.
    
    
    

Bu haberi 160 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir