Rönesans Holding, Rusya'da ikinci AVM'sini açıyor

  • Yazı boyutu
Rönesans Holding, Rusya'da ikinci AVM'sini açıyor

Rönesans Holding, Rusya'da ikinci AVM'sini açıyor

Rönesans Holding, Rusya'da ikinci alışveriş merkezini (AVM) açacak.
     Rönesans Holding'ten yapılan açıklamaya göre, holding bünyesinde yer alan Rönesans Yatırım, Surgut şehrinde yeni bir AVM yatırımı gerçekleştirdi.
     AVM'nin resmi açılışının 24 Kasım'da yapılacağı kaydedilen açıklamada, Türkiye'nin en büyük şirketleri arasında yer alan Rönesans Holding'in 170 milyon avro yatırım değeriyle gerçekleştirdiği projede, resmi açılış yapılmadan yüzde 96 doluluk oranına ulaşıldığı belirtildi.
     Açıklamaya göre, toplam 98 bin metrekare inşaat alanına sahip Aura Surgut'un kiralanabilir alanı ise 65 bin metrekare olarak tamamlandı. Resmi açılışı yapılmadan yüzde 96'sı kiralanan AVM'de, 175 mağaza ve restoran yer alıyor. Aura Surgut'u günde hafta içi 20-25 bin, hafta sonu 40 bin'den fazla kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.
    
     -Rönesans Holding-
    
     3,8 milyar dolar bilanço büyüklüğü ve 1,3 milyar dolar cirosu ile müteahhitlik, gayrimenkul geliştirme ve enerji sektörlerinde 9 farklı ülkede faaliyet gösteren Rönesans Holding'in 24 binden fazla çalışanı bulunuyor.
     Rusya'da özellikle müteahhitlik ve gayrimenkul yatırım alanlarında faaliyet gösteren Rönesans Yatırım Grubu, bu ülkede devam eden yaklaşık 3 milyar dolar büyüklüğünde müteahhitlik portföyüne ilave, stratejik AVM ve iş merkezleri gibi düzenli ve uzun vadeli kira geliri yaratan ticari gayrimenkul yatırımlarına odaklanmış durumda.
     Holdingin yatırım grubu, ayrıca doğrudan veya dolaylı bağlı ortaklıkları aracılığıyla geliştirdiği gayrimenkullerin kiralama ve yönetimini de aktif olarak üstleniyor.
     Rusya'nın diğer şehirlerinde de AVM açmayı planlayan Rönesans Yatırım Grubu'nun yürüttüğü toplam 36 ticari gayrimenkul projesinin 13'ü Rusya'da, 23'ü de Türkiye'de yer alıyor.
    
    
    

Bu haberi 146 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir