Ro-ro seferleri -UND Yönetim Kurulu Üyesi Şanverdi: "Cilvegözü Sınır Kapısı'nın kapatılmasının…

  • Yazı boyutu
Ro-ro seferleri
  -UND Yönetim Kurulu Üyesi Şanverdi:
  "Cilvegözü Sınır Kapısı'nın kapatılmasının…

Ro-ro seferleri -UND Yönetim Kurulu Üyesi Şanverdi: "Cilvegözü Sınır Kapısı'nın kapatılmasının ardından İskenderun ilçesinde ve Mersin'de başlatılan ro-ro seferleri nakliyecilerimiz için umut oldu"

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Şanverdi, Cilvegözü Sınır Kapısı'nın kapatılmasının ardından İskenderun ilçesinde ve Mersin'de başlatılan ro-ro seferlerinin nakliyeciler için umut olduğunu belirtti.
     Şanverdi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Suriye'de yaşanan karışıklıklardan dolayı bu ülke üzerinden yapılan taşımacılığın tamamen durduğunu ve bu durumun nakliyecileri çok kötü etkilediğini söyledi.
     Hatay'da yaklaşık 8 bin tırın bulunduğunu, bunların birçoğunun Orta Doğu ve Körfez ülkelerine taşımacılık yaptığını ifade eden Şanverdi, "Cilvegözü Sınır Kapısı'nın kapatılmasının ardından İskenderun ilçesinde ve Mersin'de başlatılan ro-ro seferleri nakliyecilerimiz için umut oldu. Haftada 4 sefer yapılan ro-ro taşımacılığı sayesinde Cilvegözü'nün kapanmasının ardından atıl duruma düşen birçok tır yeniden çalışmaya başladı. Bu seferler sayesinde nakliyecilerin yeniden yüzü güldü" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 380 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir