Rize Ticaret Borsası akredite oldu -Borsanın, Türk Oda Borsa Akreditasyon Sistemi için…

  • Yazı boyutu
Rize Ticaret Borsası akredite oldu
  -Borsanın, Türk Oda Borsa Akreditasyon Sistemi 
  için…

Rize Ticaret Borsası akredite oldu -Borsanın, Türk Oda Borsa Akreditasyon Sistemi için kriterleri yerine getirerek akreditasyon belgesini almaya hak kazandığı bildirildi

Rize Ticaret Borsası'nın, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne başvurusunun sonuçlandığı bildirildi.
     Rize Ticaret Borsası'ndan yapılan yazılı açıklamada, borsanın, geçen yıl Eylül ayında başvurduğu Türk Oda Borsa Akreditasyon Sistemi için kriterleri yerine getirerek akreditasyon belgesini almaya hak kazandığı belirtildi.
     Daha iyi hizmet verebilmek amacıyla akreditasyon üyeliğine başvuruda bulunulduğu ifade edilen açıklamada, Rize Ticaret Borsası'nın denetimlerden başarılı şekilde geçtiği vurgulandı.
     Denetime Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İktisadi Raporlama ve İstatistik Müdürlüğü Uzman yardımcısı Aytaç Alemdar, Makine Mühendisi İşletme Bilim Uzmanı Sistem ve Akreditasyon Tetkikçisi Dr. Lütfi Öksüz, Rize Ticaret Borsası Genel Sekreteri İsmail Kocaman, Rize Ticaret Borsası Akreditasyon ve Kalite Yönetim temsilcisi İlkay Kavalcı'nın katıldığı kaydedildi.
     Açıklamada, bugüne kadar, 80 oda ve 21 borsanın akredite edildiğini belirten Öksüz'ün şu ifadelerine yer verildi:
     "2011 Eylül ayında 60 başvuru içerisinden seçilen 30 oda, borsa ile akreditasyon çalışmalarına devam edilmektedir. Son dönem denetim geçiren oda ve borsalar arasında en iyi puanı Rize Ticaret Borsası aldı. Emeklerinden dolayı akreditasyon çalışma ekibine teşekkür ederim."
     Ayrıca, açıklamada Rize Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan'ın da şu sözlerine yer verildi:
     "Göreve geldiğimiz günden itibaren bütün çalışmalarımızı, borsamızın hizmet kalitesini arttırmak amacıyla yürüttük. Akreditasyon süreci bu çalışmalardan biriydi. Anlımızın akıyla bu süreci de başarılı bir şekilde atlattık. Çalışmalarından dolayı borsa personelime teşekkür ederim. Rize'mize, bölgemize ve ülkemize hizmet etmek için çalışmalarımıza tüm hızımızla devam edeceğiz."
    
    
    

Bu haberi 340 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir