RIO + 20 zirvesinde Türkiye'yi temsil edecek projeler tanıtıldı

  • Yazı boyutu
RIO + 20 zirvesinde Türkiye'yi temsil edecek projeler tanıtıldı

RIO + 20 zirvesinde Türkiye'yi temsil edecek projeler tanıtıldı

Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde 20-22 Haziran 2012 tarihleri arasında yapılacak Rio + 20 Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Konferansı öncesinde Türk İş dünyası İstanbul'da bir araya gelerek, Rio de Janeiro'da Türkiye'yi temsil edecek örnek sürdürülebilirlik projeleri tanıttı.
     Dışişleri Bakanlığı ile Birleşmiş Milletler Global Compact himayesinde; Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda, 20-22 Haziran 2012 tarihleri arasında yapılacak Rio + 20 Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Konferansı'nda sürdürülebilirlik alanında yapılan çalışmalarla ilgili olarak Türkiye'yi temsil edecek projeler basına tanıtıldı.
     Toplantıya projelerin sahibi olan şirketlerin, sivil toplum kuruluşlarının, üniversitelerin ve yerel yönetimlerin temsilcilerinin yanı sıra, iş dünyasının önde gelen isimleri de katıldı.
     Haziran ayında Rio de Janerio'da yapılacak zirve kapsamında gerçekleştirilecek toplantılarda, küresel iş dünyasının önde gelen şirketleri, hükümet başkanları ve STK'lar sürdürülebilir bir gelecek için bir araya geliyor. Yüzden fazla devlet ve hükümet başkanının katılacağı Rio + 20 toplantısında, iş dünyası bu yıl ilk defa müzakere sürecinde üst düzey bir katılımla ve söz sahibi olarak yer alacak.
     Toplantıya Türkiye Hükümeti'nin de üst seviyede katılımı bekleniyor.
     Türk İş dünyasını Rio de Janeiro'daki zirvede temsil edecek Türk şirketler şöyle:
     "Alvimedica Teknoloji Ürünleri, Anadolu Efes, Arçelik, ARGE Danışmanlık, Coca-Cola İçecek, ÇEVKO, Eczacıbaşı Vitra, Ereğli Demir Çelik, Ford Otosan, İÇDAŞ AŞ, İGDAŞ AŞ, İstanbul Menkul Kıymetler Borsasi (İMKB), Şekerbank,T. Garanti Bankası AŞ, Turkcell, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası ve TÜSİAD"
     Zirveye katılacak STK, yerel yönetim ve akademik kuruluşlar ise şöyle:
     "Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi Ulusal Ağ Türkiye, Boğaziçi Üniversitesi, Bornova Belediyesi, BPW Türkiye, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği, Süleyman Demirel Üniversitesi ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV)"
    
    
    

Bu haberi 170 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir