Renault ve Alain Prost ortaklıklarını uzatacak

  • Yazı boyutu
Renault ve Alain Prost ortaklıklarını uzatacak

Renault ve Alain Prost ortaklıklarını uzatacak

Renault Grubu ve dört kez Formula 1 dünya şampiyonluğu bulunan Alain Prost ortaklıklarını gelecek yıl da devam ettirme kararı aldı.
     Renault'dan yapılan açıklamaya göre, 2012 yılından beri Renault marka elçisi olan Alain Prost, bu yıl Renault Sport F1 bünyesinde danışmanlık görevini üstleniyor.
     Fransız Prost, markayı medyada tanıtma ve pazarlama faaliyetlerinden oluşan mevcut görevlerine ek olarak Renault Sport F1 İcra Komitesi'nde danışmanlık rolü üstlenecek. Bu kapsamda Formula 1 yarışlarının çoğunda ve yıl boyunca World Series by Renault gibi özel birtakım yarışta hazır bulunacak.
     Verilen bilgilere göre, Alain Prost ve Renault, uzun bir geçmişe sahip. Alain Prost, F1 kariyerinin erken dönemlerinde 1981 ila 1983 yılları arasında Renault Elf takımı için yarıştı. Bu dönemde toplam dokuz yarış kazandı ve 1983 Yılının Pilotu ünvanını sadece iki puanla kaçırdı. 1993 yılında Williams-a katıldıktan sonra Renault ile yeniden işbirliği yaptı. Alain Prost elde ettiği yedi birincilik ile Formula 1 yarışlarında dördüncü ve son dünya şampiyonu unvanını kazandı.
     Renault Sport F1 Başkanı ve Yönetici Direktörü Jean-Michel Jalinier konuya ilişkin, "Alain'in F1 personeli ve politikası konusunda sahip olduğu deneyim ile birlikte onun keskin zekası ve spor tutkusu, dört takıma motor tedarik eden bizlere çok faydalı oldu. Bizler onun bilgisinden bu yıl da istifade etmeyi sürdüreceğiz" değerlendirmesinde bulundu.
     Alain Prost ise, "Renault çok uzun bir Formula 1 geçmişine sahip ve bu spor dalında yaptığı her şey tam anlamıyla bir başarı. Ben de kariyerimin en iyi sonuçlarını Renault motorları sayesinde elde ettim. Geçen yıl boyunca gördüm ki marka, F1 konusunda aynı tutkuyu ve isteği sürdürüyor, özellikle 2014 yeni Power Unit çalışmaları sırasında. Bu spor dalında sahip olduğum deneyimi ve bilgiyi stratejik ve teknik planda ekiple paylaşacağım. Bu, herkes için çok heyecan verici ve bizler hep birlikte çok güçlü bir potansiyele sahibiz" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 194 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir