Renault müşteri memnuniyetinde de ilk sırada

  • Yazı boyutu
Renault müşteri memnuniyetinde de ilk sırada

Renault müşteri memnuniyetinde de ilk sırada

"sikayetvar.com" internet sitesinin 650 bin üyesinin 2012 yılında ilettiği 300 bin şikayetin derlenmesi ve analizi sonucu elde edilen "şikayetendex" verilerine göre Renault, "şikayet yönetimi başarı" puanı ve "marka konumlandırma"da birinci sırada yer aldı.
     Renault açıklamasına göre, Türkiye'de ilk kez 2011'de oluşturulan şikayet yönetimi analizine göre otomotiv sektöründe, en son açıklanan 2012 yılı genel sonucuna göre, geçen yıl olduğu gibi Renault müşteri memnuniyetinde ilk sırada yer aldı.
     Otomobil sektörü orta segmentte 2012 yılına ait 3 bin 192 şikayetin değerlendirilmesi sonucunda, Renault başarılı şikayet yönetimi ve daha yüksek memnuniyet ile pazar payı en yüksek 12 marka arasında birinciliği elde etti.
     Dacia ise aynı kriterlerde kendi segmentinde, müşteri memnuniyetinde 2. sırada yerini aldı.
     Diğer yandan Renault, "Telephone Doctor Türkiye" firması tarafından yönetilen "KaliteLigi" platformunda 2012 yılını aralık ayında aldığı birincilikle tamamladı.
     Her ay ortalama 32 çağrı merkezinin yarıştığı "KaliteLigi", Türkiye'deki çağrı merkezlerinde, her arayana "İyi Bir Müşteri Deneyimi Yaşatmaya" yönelik ölçümlemeler yapıyor ve markaların bu alandaki gelişimlerine odaklanmaları için çalışmalar yürütüyor.
     2012 yıl genelinde ise yüzde 91,88 gizli müşteri memnuniyet oranı ile Renault çağrı merkezi KaliteLigi dördüncülüğünü de elde etmişti.
    
    
    

Bu haberi 226 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir