Renault Grubu, ilk yarıda uluslararası satışlarını artırdı

  • Yazı boyutu
Renault Grubu, ilk yarıda uluslararası satışlarını artırdı

Renault Grubu, ilk yarıda uluslararası satışlarını artırdı

Renault Grubu'nun, Fransa ve Avrupa dışındaki satışları yılın ilk 6 aylık döneminde yüzde 14,3 oranında arttı.
     Renault'dan yapılan açıklamaya göre, grubun tüm dünyadaki satışları, son 3 aydaki gelişmeye rağmen 2011'in ilk yarısına göre yüzde 3,3 azaldı. Pazar payı 0,3 puan azalarak yüzde 3,3'e yerleşti.
     Grubun Fransa ve Avrupa dışı satışları, 2011'in ilk yarısına göre yüzde 14,3 artarken, grubun satışlarının yüzde 47'si Avrupa dışında gerçekleştirildi.
     Avrupa'da, özellikle Fransa pazarında ve ve İngiltere'deki birim marjı koruma stratejisi nedeniyle ticari ürününün yeniden yapılandırılmasından kaynaklanan belirgin düşüş nedeniyle grubun satışları, Avrupa'da yüzde 14,9 oranında azaldı.
     Renault Grubunun Fransa satışları, 2011 ilk yarısında hurda indirimi nedeniyle artan satışlar ve öngörülenden daha zayıf bir pazar nedeniyle yüzde 15,2 daraldı.
     Renault Ticari Genel Müdürü Jerome Stoll konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Avrupa dışında, ilk yarı yılda Renault markası ile yeni bir satış rekoru kırıyoruz. Bu başarı şirketin uluslararasında büyüme stratejisini doğruluyor. Bu atak, marjlarımızın korunmasını öncelikli kıldığımız zor pazarlar koşullarının olduğu Avrupa'daki satışlarımızın azalmasını tamamen telafi etmedi" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 166 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir