Renault en yenilikçi Fransız şirketi seçildi

  • Yazı boyutu
Renault en yenilikçi Fransız şirketi seçildi

Renault en yenilikçi Fransız şirketi seçildi

Boston Consulting Group, yeni değerlendirmesinde Renault'yu dünyanın en yenilikçi 50 şirketi arasında gösterdi.
     Renault açıklamasına göre, Boston Consulting Group, Renault'yu sıfır emisyonlu araçlara yaptığı yatırımlar, Renault-Nissan Ortaklığı ve Daimler ile yapılan ortaklık, yeniliğe ayrılan kaynaklarla ilgili kararlı stratejisi nedeniyle değerlendirmeye layık gördü.
     Renault, dünyanın en yenilikçi 50 şirketi arasında genel değerlendirmede 34. sırada yer alırken, bu yılki değerlendirmede yer alan beş otomotiv şirketinden birisi olmayı başardı.
     "En yenilikçi şirketler" 2012 değerlendirmesinde şu beş kriter temel alınıyor:
     Müşteriler için değer, marka değeri üzerindeki etki, maddi açıdan değer, satış ekipleri için satış kolaylığı ve satış büyüklüğü açısından proje potansiyeli.
     "En yenilikçi şirketler" değerlendirilmesi 2004 yılında başladı. Dünyanın en büyük şirketlerinin 1.512 üst düzey yöneticisi ile yapılan değerlendirme, şirket stratejisinde verilen öncelikler ve gelecek yıllarda yeniliğe ayrılacak olan finansal kaynakların miktarı gibi göstergeleri kullanıyor.
    
    
    

Bu haberi 145 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir