Renault Dünya Başkanı'ndan "fedakarlık" talebi -Renault Grubu hissedarı Fransız hükümeti, grubun…

  • Yazı boyutu
Renault Dünya Başkanı'ndan "fedakarlık" talebi
  -Renault Grubu hissedarı Fransız hükümeti, grubun…

Renault Dünya Başkanı'ndan "fedakarlık" talebi -Renault Grubu hissedarı Fransız hükümeti, grubun Dünya Başkanı Ghosn'un maaşından fedakarlık yapmasını istedi

Fransa Ekonomi ve Maliye Bakanı Pierre Moscovici, Renault Dünya Başkanı Carlos Ghosn'un "maaşından fedakarlık yapmasını" istedi.
     "France info" radyo kanalına konuşan Moscovici, devletin Renault grubunun yüzde 15 hissedarı olduğunu hatırlatarak, otomobil sektörünün zor bir süreçten geçtiğini, üst düzey yöneticilerin de fedakarlık yapmasını beklediklerini söyledi.
     Moscovici, "Şirketin hissedarı olarak, Ghosn'un yüksek maaşı bizi de ilgilendiriyor. Aralık ayındaki son yönetim kurulunda hükümet onun maaşının yükseltilmesi önerisine karşı çıktı. Şirketler zor dönemden geçerken herkesin gerekli fedakarlığı yapması normal bir durum" ifadesini kullandı.
     Carlos Ghosn, farklı görevlerden elde ettiği gelirlerle de, yıllık 13 milyon avroyu bulan maaşıyla Fransa'nın en çok kazanan yöneticileri arasında yer alıyor.
     Renault yönetiminin son dönemde rekabet gücünü artırabilmek gerekçesiyle çok sayıda işçi çıkartmayı planladığını açıklaması, hükümetle ilişkilerinin açılmasına neden olmuştu.
     Sosyalist hükümet, Renault grubunun Fransa'daki fabrikaları başka bir ülkeye taşıma planlarına da sert tepki gösteriyor.
    
    
    

Bu haberi 206 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir