Renault'dan "Sözümüz Söz" taahhüdü -Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar: -"Türkiye'de…

  • Yazı boyutu
Renault'dan "Sözümüz Söz" taahhüdü
     -Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar:
     -"Türkiye'de…

Renault'dan "Sözümüz Söz" taahhüdü -Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar: -"Türkiye'de neredeyse 2,5 milyona varan Renault kullanıcılarının son derece ilgiyle karşılayacakları yeni bir duyuruyu başlatıyoruz" -Renault Mais Satış Sonrası Müdürü Hüseyin Yusufoğlu: -"Bu 8 taahhüdü, müşterilerin görüşlerinden hareketle ve onlar için önemli olduğunu düşündüğümüz satış ve servis konularını kapsayacak şekilde oluşturduk"

Renault, "Sözümüz Söz" olarak sembolize ettiği "Renault Müşteri Taahhüdü" ile satış ve satış sonrasında müşterilerine 8 konuda taahhüt veriyor.
     Renault'un "Sözümüz Söz" taahhüdü, "Hızlı Yanıt", "Deneme Sürüşü", "Bilgilendirme", "Sürpriz Yok", "Sizden Onaylı", "Garanti", "Araç Tahsisi" ve "Avantajlı" başlıklarından oluşuyor.
     Bu kapsamda, www.renault.com.tr üzerinden gelen müşteri talepleri 12 çalışma saati içinde yanıtlanacak, müşterinin deneme araç parkından seçeceği aracın deneme sürüşü, hemen veya uygun bir randevu ile gerçekleştirilecek, müşteri, satın aldığı aracın siparişinden araç teslimine kadar yetkililer tarafından sürekli bilgilendirilecek, Renault Yetkili Servisleri'nde müşteriye, aracı belirtilen zamanda ve onayladığı ödeme tutarıyla teslim edilecek ve müşterinin onayı olmadan araca yapılan işlemlerden ücret alınmayacak.
     Ayrıca, ücretli yapılan tüm bakım ve onarım işlemlerine 2 yıl garanti verilirken, garanti kapsamındaki işlemlerde, aracın hareketsiz kalmasına yol açan yedek parçanın 3 iş günü içinde temin edilememesi halinde, müşteriye araç tahsis edilecek, bakım ve mekanik onarım işlemlerinde ise araç yaşına göre artan indirim oranları sunulacak.
    
     -Taahhütler, müşteri anket ve araştırmalarıyla oluşturuldu-
    
     Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, düzenlenen basın toplantısında, müşteriler nezdinde yapılan uzun süreli araştırmalar ve anketlerin yanı sıra gizli müşteri uygulamalarında karşılaşılan konulardan hareketle bu taahhütlerin ortaya konulduğunu söyledi.
     Aybar, "Biz marka olarak bu konuya kendimizi çok fazla adamış vaziyetteyiz. Zaten varoluşumuzun ve Türkiye'deki yaygınlığımızın bize vermiş olduğu sorumluluk da buydu. Dolayısıyla önümüzdeki günlerden itibaren özellikle Türkiye'de neredeyse 2,5 milyona varan Renault kullanıcılarının son derece ilgiyle karşılayacakları yeni bir duyuruyu başlatıyoruz" diye konuştu.
     Taahhütlerin gelişen beklenti ve ihtiyaçlar dahilinde değişebildiğini kaydeden Aybar, müşterilerin hiçbir zaman aracının atıl kalmasını istemediğini belirterek, bu taahhütlerde buna öncelik verdiklerini ifade etti.
     Renault Mais Satış Sonrası Müdürü Hüseyin Yusufoğlu da 2006 yılından bu yana satış ve satış sonrası hizmet kalitesine yönelik çalışmalar yaptıklarını, 2012 yılını ise Kalite Yılı ilan ettiklerini belirterek, satış ve serviste hizmet kalitesi noktasında geldikleri noktayı müşterilerle paylaşmak adına "Sözümüz Söz" olarak sembolize edilen 8 maddelik "Renault Müşteri Taahhüdü"nü ortaya koyduklarını ifade etti.
     Yusufoğlu, "Bu 8 taahhüdü, müşterilerin görüşlerinden hareketle ve onlar için önemli olduğunu düşündüğümüz satış ve servis konularını kapsayacak şekilde oluşturduk" dedi.
    
     -Kalite Turu-
    
     Hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetinin yanı sıra Renault markası için gelişmenin temel unsurunun eğitim olduğunu vurgulayan Yusufoğlu, Türkiye'nin 7 bölgesinde gerçekleşen Kalite Turu kapsamında departman müdürleri ve yetkilileri ile yetkili satıcılarda çalışan tüm personelin katılımıyla eğitimler gerçekleştirdiklerini, satış ve satış sonrası ekibine verilen eğitim gün sayısının geçen yıla oranla 2 kat artırıldığını ve interaktif eğitimlere ağırlık verildiğini kaydetti.
     Her bir müşteriyle bir yolculuğa çıktıklarını ve bu birlikteliğin uzun sürmesi için ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden Yusufoğlu, pazar araştırma şirketleri tarafından yürütülen Yeni Araç Alım (QVN) ve Satış Sonrası hizmet kalitesi (QSA) anket sonuçlarında Renault markasının sürekli bir gelişim gösterdiğini, 2012 yılı haziran ayı sonuçlarına göre satış ve serviste temel kriter olan "Arkadaşa Tavsiye" notu ortalamasının yüzde 96 olduğunu ve sürekli gelişen ürün kalitesi sayesinde son 3 yılda araç başı garanti maliyetinin yüzde 35 oranında azaldığını kaydetti.
     Yusufoğlu, önemli bir üreticinin, ticari araçlarını Renault'un yapmasını istediğini ve bu aracı Renault mühendisleri ve üreticileri olarak üreteceklerini kaydetti.
     Renault'un Kalite Direktörü Jean Pierre Vallaude'un "Megane, gösterdiği gelişim sürecinde ortaya koyduğu kalite hissi ve mükemmel güvenilirliği ile Renault kalitesinin liderliğini üstleniyor. Günümüzde Megane, Renault marka araçların kalite konusundaki standartlarının dünya çapındaki referansıdır" değerlendirmesini hatırlatan Yusufoğlu, bu gelişimin bir başarı öyküsü olduğunu sözlerine ekledi.
    
    
    

Bu haberi 162 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir