Renault, Brezilya'daki motor üretim kapasitesini yüzde 25 artırıyor

  • Yazı boyutu
Renault, Brezilya'daki motor üretim kapasitesini yüzde 25 artırıyor

Renault, Brezilya'daki motor üretim kapasitesini yüzde 25 artırıyor

Renault, Brezilya'daki motor fabrikasının üretim kapasitesini 2013 yılında yüzde 25 oranında artıracak.
     Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre Renault, Brezilya'daki motor fabrikasının üretim kapasitesini 2013 yılında yüzde 25 oranında artıracak ve 400 bin motordan 500 bin adetlik üretim kapasitesine geçmek üzere mevcut binaların yüzölçümü 5 bin metrekare genişletilecek.
     Ayrton Senna üretim merkezinde 1999 yılında hizmete alınan bu fabrikada 335 bin 813 adedi 2011 yılında olmak üzere toplam yaklaşık 2,5 milyon motor üretildi. Bu motorların 1,2 milyonundan fazlası da Güney Amerika pazarlarına ihraç edildi.
     Renault Grubunun ikinci büyük pazarı olan Brezilya, Renault Grubunun uluslararası büyüme stratejisinin temel noktalarından birini oluşturuyor. Duster ve Sandero modellerinin başarısıyla Renault, 2012 yılının ilk yarısında Brezilya'da yüzde 6,8 pazar payı ile en çok ilerleme gösteren marka oldu. Renault, 2016 yılında yüzde 8'lik pazar payına ulaşmayı hedefliyor.
     Bu arada verilen bilgilere göre, Renault'nun Curitiba'daki Ayrton Senna üretim kompleksinde bir binek otomobil fabrikası, bir ticari araç fabrikası ve bir motor fabrikası olmak üzere üç fabrikası bulunuyor. Curitiba binek ve ticari araç fabrikasının 280 bin adedin üzerinde yıllık üretim kapasitesi var. Carlos Ghosn tarafından geçtiğimiz Ekim ayında açıklandığı gibi üretim kapasitesi 2013 başından itibaren yılda 100 bin araç artacak.
    
    
    

Bu haberi 153 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir