Reklamcılık kupası The CUP, Clemenger BBDO Melbou Ajansı'nın -Marketing Türkiye Genel haline…

  • Yazı boyutu
Reklamcılık kupası The CUP, Clemenger BBDO Melbou

Ajansı'nın
  -Marketing Türkiye Genel 
  haline…

Reklamcılık kupası The CUP, Clemenger BBDO Melbou Ajansı'nın -Marketing Türkiye Genel haline getirmek"

Küresel ölçekte reklamcılığın şampiyonlar ligi olarak anılan Kıtalararası Reklamcılık Kupası The CUP'ın (Istanbul Intercontinental Advertising Cup) en iyisi olan Grand Cup'ı Clemenger BBDO Melbourne Ajansı aldı.
     Yapılan açıklamaya göre, T.C. Cumhurbaşkanlığı ve Slovenya Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Marketing Türkiye ve MMI (Marketing Management Institute) organizasyonuyla gerçekleştirilen Kıtalararası Reklamcılık Kupası The CUP'ın açılışını Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen Ocakoğlu yaptı.
     Amaçlarının İstanbul'u, yaratıcı endüstrilerin cazibe merkezi haline getirmek olduğunu belirten Ocakoğlu, üç yıldır global anlamda kreatif dehaları İstanbul ile buluşturdukları organizasyonun Türkiye'de düzenlenen en kapsamlı uluslararası reklam yarışması özelliği taşıdığını kaydetti.
     Türkiye ekonomisinin her geçen yıl büyüdüğünü dile getiren Ocakoğlu, "İstanbul'un yaratıcı endüstrilere merkez olan birçok şehir arasından sıyrılabilmesi için, bu tür yaratıcılık zirvelerini ülkesine taşımış olması gerekiyor. Türkiye, reklam sektörüne itici güç sağlayan The CUP organizasyonuna bu yıl da ev sahibi olmanın gururunu yaşıyoruz" ifadelerini kullandı.
    
     -30 binin üzerinde başvuru değerlendirildi-
    
     Sektörün en iyilerinin belirlendiği ve bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen yarışmaya her yıl 30 binin üzerinde başvuru değerlendirilerek, kısa listeye alınıyor.
     Global ölçekte en etkili reklam projesi olmak için kıyasıya yarışan 200'e yakın aday arasından seçilen kategori birincileri kupayı evine götürebiliyor. Bir gün süren "yaratıcılık zirve"sinin ardından 18 ana kategorinin yarıştığı yarışmada, 34 proje ödüle layık görüldü.
     Bu ajanslardan Clemenger BBDO Melbourne Ajansı, National Avustralia Bank için yaptığı "Break Up" projesi ile kupaların kupası olan Grand Cup'ın sahibi oldu.
     Etkinlikte dünyada 100'ün üzerinde ülkede 200'den fazla ofisi bulunan reklam ajanslarından DDB Worldwide Yaratıcı Başkanı Amir Kassaei, "Yeni Yaratıcı Devrim" başlıklı konuşmasıyla tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.
     Organizasyon kapsamında İstanbul'a gelen Slovenya Eski Cumhurbaşkanı Danilo Türk de "Uluslararası İlişkilerde Etik ve Yaratıcılık" başlıklı konuşmasında, etik ve yaratıcılık arasındaki hassas dengeyi deneyimleri ışığında katılımcılara aktardı.
    
    
    

Bu haberi 171 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir