Reklam Kurulu'ndan 196 turizm şirketine uyarı cezası -Kurul, tüketicileri yanlış ve eksik…

  • Yazı boyutu
Reklam Kurulu'ndan 196 turizm şirketine uyarı cezası
  -Kurul, tüketicileri yanlış ve eksik…

Reklam Kurulu'ndan 196 turizm şirketine uyarı cezası -Kurul, tüketicileri yanlış ve eksik bilgilendirdiği tespit edilen 196 turizm şirketine uyarı cezası verdi

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Ar-Ge birimi analizlerine göre Reklam Kurulu, 2012 yılının 9 aylık döneminde 196 turizm şirketini uyardı.
     AKTOB Ar-Ge Birimi'nin yaptığı analizlere göre, 2012 yılında Reklam Kurulu, tüketicileri yanlış ve eksik bilgilendiren, belgeleri olduğundan farklı gösteren, belgesi olmadığı halde varmış gibi tanıtım ve reklam yapan 196 turizm şirketine uyarı cezası verdi. Bu şirketlerden 3'üne ise toplam 1,1 milyon lirayı bulan ceza verildi.
     Yılın 9 aylık döneminde 196 şirkete kesilen cezaların yüzde 61'i internet sitelerinden, yüzde 25'i hem internet hem de şirketlerin tanıtım malzemelerinden kaynaklandı. Sadece tanıtım malzemeleri kaynakları cezaların payı ise yüzde 13 oldu.
    
    
    

Bu haberi 237 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir