Reklam harcamaları yılın ilk yarısında yüzde 5 arttı

  • Yazı boyutu
Reklam harcamaları yılın ilk yarısında yüzde 5 arttı

Reklam harcamaları yılın ilk yarısında yüzde 5 arttı

Reklam harcamaları yılın ilk yarısında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5 artarak 2 milyar 396 milyon lira olarak gerçekleşti.
     Reklamcılar Derneği, üyesi medya ajanslarının verileriyle hazırladığı 2012 yılı ilk 6 ay reklam yatırımlarını açıkladı.
     Reklam yatırımları, 2011 yılının aynı dönemine göre yüzde 5'lik bir büyümeyle 2 milyar 396 milyon lira olarak gerçekleşti. Yatırımların yüzde 56,74'ünü televizyon, yüzde 23,95'ini basın, yüzde 6,78'ini açıkhava, yüzde 8,65'ini dijital, yüzde 2,70'ini radyo, yüzde 1,18'ini sinema reklamları oluşturdu.
     Dernek üyesi medya ajanslarının tahminlerine göre, 2012 yıl sonu itibarıyla reklam yatırımlarında toplamda yüzde 8'lik büyüme bekleniyor.
     Tüm mecralarda dönem itibarıyla büyümenin itici gücünü oluşturan sektörler sırasıyla gıda, yayıncılık, iletişim, finans, kozmetik ve kişisel bakım, elektronik ev eşyaları, inşaat ve dekorasyon hizmetleri, otomotiv, ulaşım araçları ve yan sanayii, eğlence kültür sanat ve sporla ilgili faaliyetler ve perakendecilik oldu.
    
    
    

Bu haberi 181 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir