Rekabet Kurumu'nun bankalara açtığı soruşturma -Kurum, soruşturma sürecinin halen devam etmekte…

  • Yazı boyutu
Rekabet Kurumu'nun bankalara açtığı soruşturma
  -Kurum, soruşturma sürecinin halen devam etmekte…

Rekabet Kurumu'nun bankalara açtığı soruşturma -Kurum, soruşturma sürecinin halen devam etmekte olduğunu bildirdi

Rekabet Kurumu, "bankalara milyarca liralık rekabet cezası" başlıklı haber üzerine kamuoyunda yanlış anlaşılmaların ortaya çıktığını belirterek, söz konusu soruşturmaya ilişkin henüz verilmiş bir karar bulunmadığını açıkladı.
     Rekabet Kurumu'ndan yapılan yazılı açıklamada, Rekabet Kurulu tarafından 2 Kasım 2011 tarihinde 12 banka hakkında soruşturma açılmasına karar verildiği anımsatılarak, söz konusu soruşturmanın kurum bünyesinde 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un öngördüğü usule uygun olarak yürütüldüğü kaydedildi.
     Açıklamada, mevcut durumda soruşturmaya muhatap bankaların yazılı savunmalarının alınması aşamasının sürmekte olduğu ve ilgili sürecin halen devam ettiği bildirilerek, "Dolayısıyla söz konusu soruşturmaya ilişkin olarak Rekabet Kurumunun karar organı olan Rekabet Kurulu tarafından verilmiş bir karar henüz bulunmamaktadır. 4054 sayılı Kanun'un öngördüğü yazılı ve sözlü savunma süreçlerinin tamamlanmasından sonra, Rekabet Kurulu tarafından verilecek olan konuyla ilgili karar, Kurum internet sitesinden duyurulacaktır" ifadelerine yer verildi.
    
    
    

Bu haberi 155 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir